Pierwsze takie zawody

229

Uczestnicy imprezy rywalizowali na trasie biegowej oraz kolarskiej. Startowali zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Po wielu latach rozgrywania w Piasecznie jednego z etapów największego i najstarszego cyklu w Polsce Garmin Iron Triathlon, w sobotę 12 października w gminie zadebiutowała zupełnie nowa formuła zawodów – duathlon. Organizatorami pierwszej edycji rywalizacji w duathlonie byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie oraz firma Labosport Polska. Centrum zawodów znajdowało się na Stadionie Miejskim w Piasecznie. Pogoda zdecydowanie dopisała, a impreza zainteresowała wiele osób.

Zawodnicy walczyli o zwycięstwo, biegając i jeżdżąc na rowerze. Do wyboru były dwa dystanse – sprint lub standard. Dystans sprinterski to 5 km biegu, 20 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. W drugim zaś trzeba było pokonać 10 km biegu, 40 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Rywalizowano indywidualnie oraz w sztafecie składającej się z 2 lub 3 osób, które na zmianę biegły i jechały na rowerze. Oprócz tego organizator zaplanował także zmagania sportowe dla dzieci na dystansie 200 m, 500 m i 1000 m.

– Trasa duathlonu jest szybka, a dwa dystanse do wyboru sprawiają, że w zawodach mogą wystartować zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Co ważne, podczas Duathlon Piaseczno 2019 zawodnicy mogą pojechać na dowolonym rowerze: czasowym, szosowym, górskim lub miejskim. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do wspólnego zakończenia sezonu – mówił w zapowiedzi przed startem zawodów Filip Szołowski, organizator imprezy z firmy Labosport Polska.

Trasa biegowa wiodła przez teren stadionu, okoliczne ścieżki i ulice oraz drogi biegnące w okolicy Jeziorki. Trasa kolarska obejmowała zaś Aleję Kalin, Aleję Brzóz, ul. Willanowską, ul. Dworską i następnie miejscowości Jazgarzew, Łbiska, Pęchery i Piskórka.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się po godzinie 15.00. Na dystansie standard zwyciężył Jacek Tyczyński z klubu Trinergy U Jędrusia Triclub (czas: 01:52:43). W sztafecie 2-osobowej wygrali Mirosław Krawczyński i Piotr Worach, zaś w trójkach: Marcin Rosati, Piotr Marianowski i Paweł Kuratczyk z Mocarni Team. Na dystansie sprint najlepszy okazał się Dominik Bogdanowicz, reprezentujący Decathlon Team Aptonia TRYathlon (czas: 00:58:30), a w sztafecie Michał Spoczyński i Rafał Micorek z RK Athletics. W zmaganiach dzieci na pierwszym stopniu podium stawali: Bartosz Kalinowski ze Stowarzyszenia Kondycja, Kacper Syguła z Kolarski.eu Team, a także zawodnik drużyny Unilogo Running Team Unilogo Running Team – Franek Kłos.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.