Ogromna frekwencja

0
180

Liczba uczestników przerosła nawet oczekiwania organizatorów.

W miniony poniedziałek mieszkańcy Konstancina-Jeziorny świętowali Dzień Niepodległości. Tradycjnym elementem obchodów jest co roku Bieg Niepodległości. Pogoda dopisała, a liczba uczestników na starcie naprawdę robiła wrażenie.

Start biegu głównego znajdował się pod Urzędem Miasta i Gminy przy ulicy Piaseczyńskiej. Zawodnicy mieli do pokonania blisko 2 kilometry, a meta biegu była zlokalizowana w Parku Zdrojowym. Biegli zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy. Nie zabrakło także biegaczy, którym towarzyszyły ich zwierzaki. Następnie od godziny 13.00 trwała rywalizacja dzieci z różnych grup wiekowych (2-5 lat, 6-10 i 11-16). Każdy zawodnik otrzymał specjalny medal, a po zakończeniu zmagań dzieci burmistrz Kazimierz Jańczuk wręczał puchary dla najlepszych biegaczy.

XXIX Bieg Niepodległości cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że nie dla wszystkich starczyło medali. Jak informował organizator podczas biegu, medale będą domówione i będzie je można odebrać w późniejszym terminie. Oby co roku mieszkańcy i przyjezdni tak chętnie brali udział w wydarzeniu.