Nowy trener RKS Mirków

0
235

Szkoleniowcem A-klasowej drużyny RKS Mirków został znany z konstancińskich boisk Szymon Borecki.

RKS Mirków rundę jesienną A-klasy zakończył na miejscu ósmym, zdobywając 20 punktów w 14 spotkaniach. Beniaminek ligi odniósł w tym sezonie 5 zwycięstw, 5 razy dzielił się punktami z przeciwnikami, a 4 razy schodził z boiska pokonany. W przerwie w rozgrywkach postanowiono dokonać zmian w drużynie i wiosnę zawodnicy RKS-u rozpoczną z nowym szkoleniowcem.

W grudniu 2021 roku RKS Mirków poinformował, że przedstawiciele zarządu klubu spotkali się z trenerem Edwardem Brzezińskim i wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Trener Brzeziński prowadził RKS w 42 meczach, w których jego piłkarze odnieśli 23 zwycięstwa, 9 razy remisowali i odnotowali 10 porażek. Bilans bramkowy: 110-63.

– Trenerowi Edwardowi bardzo serdecznie dziękujemy za udane 1,5 roku wspólnej pracy, awans do A-klasy, mnóstwo pięknych chwil i nieoceniony wkład w ponowną odbudowę RKS-u – czytamy w komunikacie klubu.

Tydzień później dowiedzieliśmy się, na kogo postawili działacze. Nowym szkoleniowcem Mirkowa został Szymon Borecki. Były zawodnik Klubu Sportowego Konstancin oraz RKS-u pełnił ostatnio funkcję drugiego trenera Korony Góra Kalwaria. 26-latek znany jest również ze szkolenia młodzieży, a miejscem, w którym szlifuje talent juniorów, jest Szkoła Techniki Futbolu „Champion”.

– Dla naszego szkoleniowca jest to powrót do środowiska piłki nożnej w Konstancinie. To właśnie w naszym mieście występował jako zawodnik w piłce seniorskiej (KS Konstancin i RKS 1923 Mirków), jak również niemal 8 lat temu rozpoczął tu swoją przygodę z zawodem trenera – poinformował RKS Mirków.

Czytaj również: Marek Kania z medalem na mistrzostwach w Holandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię