Nowy krok w nowy rok

62

Grudzień nie należał do udanych w wykonaniu siatkarek Krótkiej Mysiadło. Pierwszy tegoroczny mecz zespół kończył w pozytywnych nastrojach. W 17. kolejce II ligi siatkówki kobiet Krótka pokonała Łaskovię Łask 3:1.

Końcówka roku nie napawała optymizmem.17 listopada ekipa z Mysiadła pokonała UKS Siedlce 3:1 i na kolejny triumf musiała nieco poczekać. W 12. kolejce Krótka przegrała 1:3 z Dargfil Tomaszów Mazowiecki, jednak nikt nie przypuszczał, że najgorsze ma dopiero nadejść.

W 13. kolejce zespół z Mysiadła pauzował, ale w następnej serii gier łatwo uległ Nike Węgrów – 0:3. Gorsze dni osłodziło zwycięstwo ze Spartą Warszawa 3:1 i niektórzy widzieli już słońce wyglądające zza chmur, jednak optymizm okazał się pochopny. Mysiadło nie zrobiło kibicom świątecznego prezentu i przegrało na wyjeździe z Chemikiem Olsztyn 2:3, choć ekipa z powiatu piaseczyńskiego prowadziła 2:1.

Jesienne demony odeszły – tak można skwitować 17. kolejkę, czyli pierwszy tegoroczny mecz Krótkiej. Łaskovia Łask walczyła, ale wygrała tylko drugiego seta 25:22. W trzeciej partii Krótka pokazała siłę – 25:10, a w czwartej dokończyła dzieła. To siódme zwycięstwo zespołu z Mysiadła w tym sezonie. Krótka zajmuje 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Tyle samo ma czwarty w zestawieniu UKS Siedlce.