Niewesoła końcówka

173

Orzeł Baniocha „nie doleciał” do ligi okręgowej. Ważą się losy innych zespołów. Zapraszamy do podsumowania minionej kolejki piłkarskiej w naszym powiecie.

W IV lidze ostatni mecz w tym sezonie na swoim stadionie rozegrali seniorzy MKS Piaseczno. Podopieczni trenera Igora Gołaszewskiego zmierzyli się z ekipą z Raszyna. Goście dosyć szybko objęli prowadzenie i do 60. minuty wygrywali 2:0. Piaseczno strzeliło gola kontaktowego, którego autorem był Cezary Michalak, ale rywale podwyższyli swoje prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 2:3, ponieważ w końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszył Bartosz Orłowski. Następne starcie piasecznian w weekend przeciwko klubowi Oskar Przysucha. Piaseczno prawdopodobnie zajmie na koniec 5. bądź 6. lokatę w ligowej tabeli.

Niezbyt ciekawie wygląda sytuacja dwóch pozostałych czwartoligowych klubów z naszego powiatu. O spadku Perły Złotokłos wiemy już od dawna (tylko 2 punkty w całych rozgrywkach, ostatnio przegrana 0:10 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki), ale nie wiadomo, jaki będzie los Sparty Jazgarzew. Zawodnicy z Jazgarzewa przegrali ostatnio na wyjeździe 0:2 z Mazurem Karczew i teraz zmierzą się z Mszczonowianką Mszczonów. Wynik będzie mieć ogromne znaczenie w kwestii utrzymania – Wilga Garwolin (obecnie bezpieczne miejsce) ma 2 punkty więcej, a rezerwy Radomiaka Radom 3.

Derby dla Konstancina

W lidze okręgowej mieliśmy niemałą niespodziankę. Spadający do A-Klasy KS Konstancin pokonał 3:2 rezerwy MKS Piaseczno. Piaseczno prowadziło 1:0 za sprawą gola Konrada Deperasińskiego, po czym Konstancin w drugiej połowie zdobył aż 3 bramki (dwie Kacpra Ciesielskiego i jedna Jana Krawczyka). W końcówce na 2:3 trafił kolejny raz Deperasiński. Czy Piaseczno się utrzyma? Dowiemy się tego w następnej kolejce, kiedy zagra u siebie z Gromem Warszawa.

W innym meczu okręgówki Laura Chylice wygrała 5:4 na wyjeździe z Teresinem (hat-trick Jacka Wąsika i dwa trafienia Mateusza Kwiatkowskiego).

Orzeł bez awansu

Niestety w przyszłym sezonie Baniocha dalej będzie grać w A-klasie. Choć drużynie Orła udało się pokonać rezerwy Gromu Warszawa aż 6:0, to wygrana Okęcia Warszawa 4:0 nad warszawskim Świtem sprawiła, że z A-klasy awansuje Okęcie oraz GLKS Nadarzyn, który awans zapewnił sobie już wcześniej.

Odnotujmy jeszcze, że Jedność Żabieniec przegrała u siebie 1:2 z Turem Jaktorów, Walka Kosów z Nadarzynem (1:2), a Nadstal Krzaki Czaplinkowskie wygrał na własnym stadionie 3:0 z Płochocinem.

Pewna wygrana

Przegląd kolejki tradycyjnie kończymy B-Klasą. Korona Góra Kalwaria, która pewnie sięgnęła po awans do A-klasy, pokonała ekipę SF Warszawa 4:1. Swój mecz wygrał również UKS Tarczyn (3:1 z KS-em Sobienie Jeziory) i ma bardzo duże szanse na wejście do ligi wyżej. 15 czerwca Tarczyn zmierzy się z Orłem Parysów, a SF Warszawa ze Snajperem Sośninką, wtedy wyjaśni się, kto zagra w A-klasie. Poza tym rezerwy Perły Złotokłos wygrały 3:2 z Zamieniem, a Grom Prace Małe przegrał 2:0 na boisku Orła Parysów.