Nagrodzili sportowców

0
270

Na gali zebrali się najlepsi sportowcy z gminy. Wydarzenie uświetnił występ finalistów programu „Mam Talent!”.

W sobotę 16 marca w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbyła się wielka gala sportu. Jak co roku pojawiło się wielu znakomitych sportowców z gminy Lesznowola. Przybyli również przedstawiciele parlamentu, rządu, dyplomacji oraz samorządów. Galę tradycyjnie poprowadził znany komentator sportowy Piotr Dębowski.

– Wielu z państwa w to nie uwierzy, ale te spotkania z Państwem co roku są również dla mnie swego rodzaju inspiracją i taką mobilizacją w podjęciu różnych trudów sportowych. Jestem pasjonatem sportu – oczywiście nie tylko sportów zawodowych, ale również jako taki zwykły człowiek, który zdaje sobie sprawę z tego, że sport jest niezwykle ważną sferą naszego życia. Jestem miłośnikiem nie tylko sportu zawodowego, ale przede wszystkim amatorskiego. A przecież większość z państwa to też wielbiciele sportu amatorskiego. Kiedy zaczynamy trenować i ćwiczyć, to gdzieś tam delikatnie dotykamy różnych dyscyplin sportu i przy tym obcowaniu ze sportem dochodzi do nas przede wszystkim jedno – jak wiele wyrzeczeń i wiele pracy muszą wykonać ci, którzy potrafią wznieść się na wyżyny, ci którzy odnoszą sukcesy – powiedział na wstępie dziennikarz TVP Sport.

– Muszę przyznać się, że bardzo dużo mi brakuje do państwa konsekwencji, pracowitości, kiedy dążycie do swojego sportowego celu. Mam chwile słabości i zwątpienia, ale jak spotykam się z Wami, to sobie myślę: „no skoro oni potrafią, to dlaczego nie ja?”. Wtedy po takim spotkaniu od razu biorę się do pracy i zaczynam więcej ćwiczyć, więcej trenować. Dlatego dla mnie te spotkania są bardzo ważne – dodał prowadzący galę.

O oprawę artystyczną zadbał finalista V edycji programu „Mam Talent!” – grupa Multivisual, która swoim pokazem świateł zrobiła ogromne wrażenie na gościach.

Ppodczas krótkiej projekcji filmowej zaprezentowano obiekty sportowe, którymi dysponuje gmina Lesznowola (łącznie 76 obiektów sportowo-rekreacyjnych), a następnie przeszliśmy do rozdawania wyróżnień. Nagrody wręczała między innymi Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

– Kłaniam się państwa rodzicom za to, że inspirujecie swoich najmłodszych i pokazujecie też, że sport jest zawsze wartością dodaną. Pragnę życzyć bardzo pięknych sportowych emocji i oczywiście niezapomnianego wieczoru – powiedziała pani wójt.

Specjalne wyróżnienia przyznano śp. Marioli Uczkiewicz-Kampczyk, wieloletniej sekretarz gminy, która zawsze czynnie wspierała sport oraz śp. Jerzemu Bogucie, prezesowi klubu FC Lesznowola, który całe serce oddał klubowi.

Następna gala sportu już za rok.