Nagrodzili sportowców

0
411

Wyróżnienia przyznano za wyniki sportowe oraz działalność społeczną na rzecz sportu w gminie.

W piątek 28 lutego w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy 1 Maja w Piasecznie tradycyjnie odbyła się Gala Sportu. Było to już 15. wydarzenie, na którym uhonorowano sportowców, a po raz 6. odbyło się ono w nowej formule galowej. Galę poprowadzili Katarzyna Biernadska-Hernik i Paweł Górski.

W gminie Piaseczno trenuje ponad 4,5 tysiąca zawodników zrzeszonych w 31 klubach, reprezentujących aż 18 dyscyplin sportu.

– Śmiało możemy powiedzieć, że Gmina Piaseczno jest gminą sportową. Nie tylko ze względu na nakłady i infrastrukturę sportową, ale również ze względu na działalność naszych klubów sportowych, indywidualne sukcesy zawodników i trenerów – powiedziała Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. – Cieszymy się, że sport, aktywność fizyczna jest popularna w naszej gminie. Cieszymy się, że dzieci i młodzież uprawiają dyscypliny, które chcieliby uprawiać i to przynosi efekty, nasi zawodnicy mają wyniki na poziomie Polski, Europy i świata – dodała.

Nagrody przyznawano w 6 kategoriach: zawodnik, nadzieja sportowa (ukłon w stronę najmłodszych sportowców), trener, klub sportowy, działacz oraz sponsor. Statuetki otrzymały osoby, dzięki którym sport w Piasecznie się rozwija. Przed nami rok pełen ciekawych zmagań sportowych.