Nagrody dla badmintonistów

165

Mistrzowie Polski w badmintonie zostali nagrodzeni za swoje sukcesy.
Podczas sesji rady miejskiej 6 lipca Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie wręczyli nagrody dwójce zawodników klubu KS Hubertus z Zalesia Górnego – Adamowi Szolcowi i Dorocie Matysiak.
W dniach 10-12 czerwca podczas rozgrywanych w Ornecie Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w badmintonie Adam Szolc zdobył podwójne mistrzostwo Polski – zwyciężył w grze singlowej, a także deblowej. Zawodnik w ciągu całego turnieju stracił tylko jednego seta i został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy. Dodajmy, że Szolc powtórzył sukces sprzed dwóch lata, kiedy to również udało mu się sięgnąć po dwa złote medale mistrzostw Polski w kategorii młodzików.
Nagrodzona została również Dorota Matysiak, która zdobyła srebrny medal w grze podwójnej, w której wystąpiła z Aleksandrą Goszczyńską z drużyny UKS Millenium Warszawa. Niedługo przed mistrzostwami zawodniczki doznały kontuzji stawów skokowych, ale mimo to dały radę i osiągnęły ogromny sukces. W imieniu Doroty Matysiak nagrodę odebrał jej klubowy kolega, gdyż nie mogła być ona obecna na sesji.
Poza zawodnikami gratulacje odebrała także ich trenerka Katarzyna Garbacka.