Nadzieje olimpijskie MKS Piaseczno

0
882

Dwóch zawodników klubu pływackiego MKS Piaseczno zakwalifikowano do programu „Mały Wielki Polak – Nadzieje Olimpijskie 2021”.

W niedzielę 17 stycznia Wydział szkolenia Polskiego Związku Pływackiego opublikował bardzo ważny komunikat.

– W związku z ogłoszeniem programu „Mały Wielki Polak – nadzieje olimpijskie” na rok 2021, dedykowanego dla zawodników w kategorii juniora młodszego 14-16 lat (rok urodzenia 2005-2007), została wytypowana wstępna grupa zawodników mających wziąć w nim udział. Do programu zostali zakwalifikowani zawodnicy, którzy w okresie 1.09.-31.12.2020 osiągnęli 18 i więcej punktów Rudolpha na basenie 25 metrowym w konkurencjach olimpijskich – poinformował PZP.

Do programu zakwalifikowali się dwaj zawodnicy klubu MKS Piaseczno – Wiktor Tkacz i Franciszek Sobieszek. Zawodnicy są podopiecznymi trener Małgorzaty Michalskiej.

Celem programu Ministerstwa Sportu jest wyselekcjonowanie i wsparcie utalentowanych sportowo zawodników do dalszego szkolenia w kadrach narodowych. Liczba zawodników objętych dofinansowaniem oraz ostateczna kwota przeznaczona na zawodnika zależeć będzie od wysokości środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Czytaj także: Sukcesy piaseczyńskich pływaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię