Mieszkanka Piaseczna przebiegła 120 km w Dolomitach

0
673

Ewa Zambrzycka-Rozner ukończyła liczący 120 km bieg we włoskich Dolomitach. 

Mieszkanka Piaseczna pasjonuje się ultra biegami. Wielokilometrowe biegi górskie odbywają się zarówno w Polsce, jak i w Europie. Ich uczestnicy pokonują górskie trasy nawet przez kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin.

– Lavaredo Ultra Trail to jeden z najpiękniejszych biegów w Europie. Przebiega przez malownicze Dolomity, w tym słynne miejsce Tri Cime di Lavaredo. Ja wybrałam królewski dystans 120 km i 5600 m przewyższeń – mówi Ewa Zambrzycka-Rozner. Bieg startuje o godzinie 23.00 w piątek, a na pokonanie dystansu ma się maksymalnie 30h.

Mieszkanka Piaseczna pokonała ten dystans w 22h i 3 minuty i zajęła 5 miejsce wśród Polek startujących w biegu. 24% uczestników w ogóle nie dotarło do mety, a kobiety stanowiły tylko 13 % wszystkich uczestników.

– Dodatkową trudnością był spory upał i bezchmurne niebo oraz wysokość – przyznaje biegaczka.

Ewa Zambrzycka-Rozner, Dolomity, Lavaredo Ultra Trail
fot. Ewa Zambrzycka-Rozner

Trasa została wyznaczona na wysokości między 1210 a 2450 m n.p.m. Do takiego biegu trudno się przygotować na nizinach.

– Trenuję na co dzień w Piasecznie, gdzie do dyspozycji mam 1 wiadukt kolejowy 200 m i Górki Szymona. To dość mało górek, ale trzeba sobie radzić – mówi Ewa Zambrzycka-Rozner.

Ewa Zambrzycka-Rozner, Dolomity, Lavaredo Ultra Trail
fot. Ewa Zambrzycka-Rozner

Najszybszy z mężczyzn, Hannes Namberger (DE) pokonał trasę w 12h i 2 minuty. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Camille Bruyas (FR) z czasem 14h i 6 minut.

Czytaj także: Znakomity finisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię