Marek Gołębiewski trenerem Legii Warszawa

0
414

Następca Czesława Michniewicza trenował wcześniej między innymi Spartę Jazgarzew.

Mimo że w obecnym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy rozegrano jak na razie dopiero 12 kolejek, kibice Legii Warszawa najchętniej już by o nim zapomnieli. „Wojskowi” w 10 meczach zdołali wygrać zaledwie 3 razy (z Wisłą Płock, Wartą Poznań i Górnikiem Łęczna), przegrywając pozostałe spotkania. Chociaż aktualny mistrz Polski zaskoczył świetnymi występami w Lidze Europy, ostatnie porażki ligowe – w tym ta ostatnia, bardzo dotkliwa 1:4 z Piastem Gliwice – spowodowały, że posada trenera Czesława Michniewicza stała się być nie do utrzymania. W poniedziałek Legia wydała komunikat dotyczący zmian w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu.

– Czesław Michniewicz przestanie pełnić obowiązki pierwszego trenera Legii Warszawa. W tej roli zastąpi go Marek Gołębiewski. Trener Marek Gołębiewski od początku sezonu 2021/22 prowadził Legię II Warszawa. Jego asystentami w pierwszym zespole zostaną Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz. Szefem przygotowania fizycznego będzie Bartosz Bibrowicz. Do jego zespołu dołączy Michał Kwietniewski – poinformował stołeczny klub na swojej stronie internetowej

Nowy szkoleniowiec Legii karierę zawodniczą rozpoczynał w barwach KS Piaseczno, następnie grał między innymi w: Gwardii Warszawa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki (6 występów w Ekstraklasie), Radomiaku Radom, w kilku greckich zespołach i w Sparcie Jazgarzew, w której jeszcze kilka lat temu pełnił także funkcję trenera pierwszego zespołu. Jako trener Gołębiewski pracował poza tym z piłkarzami Pilicy Białobrzegi, Escoli Varsovia, Ząbkovii Ząbki, Skry Częstochowa, z którymi wywalczył awans do I ligi, oraz od czerwca tego roku z graczami III-ligowych rezerw warszawskiej Legii.

Czytaj również: Biegali w Pułtusku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię