Mali wielcy szczypiorniści

0
321

W zawodach wzięło udział łącznie 180 uczestników. Emocji nie brakowało.

 

W dniach 28-29 października na hali sportowej GOSiR przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie odbył się turniej piłki ręcznej o nazwie „Mali Szczypiorniści 2017”. Organizatorem zawodów był lokalny klub sportowy Victoria Piaseczno, odbywały się one pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. W imprezie, w której rywalizowali chłopcy oraz dziewczynki z roczników 2006 oraz 2007 i młodsze, wzięło udział 19 zespołów z 9 klubów, a całkowita liczba uczestników wyniosła 180 zawodników.

W sobotę swoje mecze rozgrywał rocznik 2006. Kibice nie narzekali na brak akcji bramkowych. Do najciekawszych spotkań z pewnością zaliczyć można starcie UKS Wilanowii Warszawa z UKS Kontra, które zakończyło się wysoką wygraną tych pierwszych 34:1, a także mecz Kontry z Mysiadłem rozstrzygnięty wynikiem 18:2. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Agrykola Warszawa, za którą uplasowała się kolejno Wilanowia i pierwsza drużyna Kontry. Victoria Piaseczno zajęła czwartą lokatę.

Dzień później w szczypiorniaku mierzyły się dzieci z rocznika 2007. Tutaj w meczu o pierwsze miejsce pewne zwycięstwo odniosła Wilanowia, pokonując UKS Nike SP7 Ciechanów 12:3. Piaseczyńscy kibice mogli za to bić brawo swoim ulubieńcom po końcowym gwizdku starcia o trzeci stopień podium, na którym to stanęli gracze Victorii Piaseczno (9:8 z Wilanowią). Tego dnia jednak każdy mógł poczuć się jak zwycięzca.

Turniej miał na celu popularyzację piłki ręcznej, zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz dostarczenie radości ze współzawodnictwa, w związku z czym każdy uczestnik otrzymał medal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię