Laura na „piątkę”

68

Drużyny z ligi okręgowej jesienią rozegrały 16 spotkań. Najlepiej z grona ekip z powiatu piaseczyńskiego wypadła Laura Chylice, która zajmuje 5. lokatę w tabeli.

Biało-niebiescy otrzymali dwa ciosy na początku sezonu 2018/2019. Laura przegrała u siebie z Józefovią Józefów – 1:3 oraz na wyjeździe z Ursusem II Warszawa – 4:6. Dopiero w trzeciej serii gier przyszło przełamanie. Chylice cieszyły się z wygranej z KS Konstancin 3:0. Laura triumfowała również w derbach z MKS II Piaseczno – 3:2. Po początkowych trudnościach później zespół z Chylic konsekwentnie punktował. 26 października Laura przegrała z liderem AP Żyrardów – 1:3 i to był początek lekkiego kryzysu. W listopadzie biało-niebiescy ponieśli porażki – 1:3 z KS Teresin i w 16. kolejce 1:3 z Józefovią Józefów.

W ciągu całej rundy Laura zdobyła 29 punktów. Zespół z Chylic wygrał dziewięć spotkań, dwa zremisował i pięć przegrał. Zawodnicy Laury zdobyli 47 bramek przy 29 straconych. Do lidera ekipa z Chylic traci 12 punktów. Za plecami Laury „czają się” Grom Warszawa i Piast Piastów, które uzbierały po 25 oczek.

Dziewiąty w tabeli z 20 punktami jest MKS II Piaseczno. Atutem piaseczyńskiej ekipy jest własne boisko, na którym zwyciężała cztery razy. Łącznie MKS II wygrał sześć spotkań, dwa zremisował i osiem przegrał. Bilans bramkowy… zero. 26 zdobytych i tyle samo straconych bramek.

Dopiero w 11. kolejce pierwsze punkty zdobył KS Konstancin, który pokonał 1:0 Przyszłość Włochy. Końcówka rundy była udana w wykonaniu konstancińskiej ekipy. KS pokonał Piasta Piastów (2:0) oraz LKS Osuchów (5:1). To napawa optymizmem przed wiosną. Konstancin będzie walczył o kolejne zwycięstwa i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. KS przegrał aż 13 spotkań, zdobył 18 bramek przy 52 straconych. Do przedostatniej Chlebni zespół z Konstancina traci pięć punktów.