Kontrakt we Włoszech

0
334

Po półrocznym wypożyczeniu 17-letni stoper związał się z klubem 3-letnim kontraktem.

Mierzący 190 centymetrów wzrostu Patryk Peda swoją przygodę z piłką nożną zaczynał niedaleko rodzinnego Zalesia Górnego, w Kosie Konstancin, do której trafił w wieku 6 lat. Następnie, po półrocznym pobycie w akademii z Konstancina, przeszedł do nowoutworzonego wówczas rocznika 2002 Legii Warszawa. Jego talent bardzo szybko się rozwijał.

Swoimi dobrymi występami na boisku przyciągał uwagę selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych. Środkowy obrońca wyróżniał się między innymi umiejętnością wprowadzania piłki, a także grą obiema nogami. Zawsze stwarzał również zagrożenie pod bramką rywali. W grze nie przeszkadzała mu nawet choroba – cukrzyca typu 1.

W zeszłym roku Patrykiem zainteresowało się włoskie Chievo Verona, w którym trenował z drużyną Chievo do lat 19, występującą w Primaverze (odpowiednik naszej Centralnej Ligi Juniorów). Ostatecznie do przenosin do Werony nie doszło, ale w styczniu 2019 roku po obrońcę zgłosiło się grające w Serie A SPAL. Młody talent trafił do klubu z Ferrary na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Mógł tam spotkać reprezentanta Polski, również obrońcę, Thiago Cionka.

W drużynie SPAL do lat 17 wystąpił w sześciu spotkaniach, zaliczając 460 minut na boisku. Postawa zawodnika przekonała działaczy włoskiego klubu, którzy postanowili związać się z nim na dłużej.

– Patryk Peda po półrocznym wypożyczeniu podpisał nowy 3-letni kontrakt ze SPAL. Powodzenia na włoskiej ziemi – poinformowała w sobotę na Twitterze agencja Unidos.

Brawo, Patryk! Gratulujemy i życzymy jak najszybszego debiutu w drużynie seniorskiej SPAL. In bocca al lupo!