Kolarskie emocje Fot. ŻTC Bike Race

Kolarskie emocje

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po ulicach miasta kolejny raz ścigali się rowerzyści.


W ostatnią niedzielę w Górze Kalwarii o godzinie 12.00 odbył się dziewiąty etap kolarskiego wyścigu ŻTC Bike Race. Organizatorem dobrze znanych mieszkańcom gminy zawodów było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Impreza została objęta patronatem Burmistrza Góry Kalwarii. Liczba uczestników oczywiście znowu dopisała, a emocji nie brakowało.
Długość jednego okrążenia wynosiła 18 kilometrów. Zawodnicy wystartowali przy ulicy Księdza Zygmunta Sajny, następnie skręcili w ulicę Szpitalną i Pijarską, po czym skierowali się w stronę drogi wojewódzkiej nr 724, którą opuścili miasto, jadąc przez Moczydłów i Brześce do Kawęczyna. Z Kawęczyna pojechali do Dębówki i przez Wólkę Dworską wrócili do Góry Kalwarii. Meta wyścigu znajdowała się na ulicy Lipkowskiej.
W rywalizacji Super Prestige w swoich kategoriach wiekowych (kategoria decydowała o ilości okrążeń) zwyciężyli: Patryk Domagała, Mariusz Ciborek, Grzegorz Golonko, Rafał Rajewski, Cezary Pyzikowski i Grzegorz Tramś. Jedynym uczestnikiem w kategorii 80 plus był Tadeusz Pośpiech, który dystans 36 kilometrów ukończył z czasem 01:10:32. W kategorii RED, w której mogły wystartować osoby powyżej 40 lat chcące pokonać najdłuższy dystans, najlepszy był Rosjanin Siergiej Fadeev. Wśród pań najkorzystniejsze wyniki uzyskały: Aleksandra Malinowska, Marta Gogolewska oraz Joanna Kucal.
Cykl ŻTC Bike Race potrwa do września. 27 sierpnia będzie miał miejsce dziesiąty etap imprezy, wtedy to kolarze przejeżdżać będą ulicami Warki.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama