Karate na pierwszym miejscu

0
464

W „Sportowym Plebiscycie 2016” triumfowali sami karatecy.
W środę 29 marca podczas sesji rady miejskiej zostaną wręczone nagrody dla najlepszych sportowców w gminie. Wyboru za pośrednictwem strony internetowej dokonali mieszkańcy, a głosy można było oddawać do końca lutego. Rywalizację zdominował lokalny klub karate „Kime”.
W kategorii „Sportowiec roku 2016” zwyciężył 13-letni Kamil Jeziorek, który otrzymał ponad 6 300 głosów. Zawodnik, który karate trenuje od 2011 roku, posiada na swoim koncie wiele osiągnięć, a wśród nich: 1 miejsce w kumite 2003-2004 na V Mistrzostwach Klubu Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria„ ,Kime” z 2016 roku, 2 miejsce w kumite na One World One Kyokushin Limanowa oraz 1 miejsce w kumite kadetów na Pucharze Burmistrza Biecza.
Tytuł trenera roku trafił do Adama Gazdy – również reprezentanta „Kime”, który sztuki karate naucza od 20 lat. Jego podopieczni regularnie startują na różnych zawodach. Co ciekawe to już trzeci z rzędu tytuł trenera Gazdy w tym plebiscycie.
Ostatnia nagroda powędrowała do Mai Gazdy, która z blisko 4,5 tysiącami głosów została „Sportową Nadzieją Roku 2016”. Do sukcesów 8-latki zaliczyć można: 1 miejsce w kata w czasie V Mistrzostw Klubu Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria „Kime”, 2 miejsce na turnieju karate w Grójcu, a także 1 miejsce w kata na mistrzostwach w Limanowej.
Zwycięzcom plebiscytu serdecznie gratulujemy, podobnie jak i wszystkim uczestnikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię