Kajaki w Zalesiu

287

Pierwsze miejsce w zawodach zajęli Kobrowicze. Na zwycięzców czekała spora nagroda.

W ostatnią niedzielę fani pływania kajakiem mogli spróbować swoich sił w „Wodnym Eliminatorze 2”, czyli amatorskich zawodach w kajakarstwie. Impreza odbyła się w Zalesiu Górnym, a dokładnie na terenie Planety Zalesie. Partnerami zawodów organizowanych przez K jak Kajaki byli między innymi: Powiat Piaseczyński, Gmina Piaseczno, a także Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. „Przegląd Piaseczyński” objął wydarzenie patronatem medialnym.

Na czele zwycięzcy zawodów

Pojawiło się kilka silnych ekip, które rywalizowały do samego końca. Formuła zawodów się nie zmieniła – uczestnicy ścigali się na wodzie w dwójkach, a najwolniejsi byli eliminowani. Warunkiem przystąpienia do Eliminatora było ukończenie 18 lat. Do finału bezpośrednio przeszły zwycięskie załogi oraz dwie załogi, które osiągnęły najlepszy czas w eliminacjach. Na najlepszych czekały nagrody, w tym wspaniała nagroda główna, czyli voucher o wartości 1000 złotych.

Pierwsze miejsce zajęli Kobrowicze z czasem 8:50,82. Druga była ekipa o nazwie Wielka Siła (8:53,90), a trzecia ZEL&GO (8:54,40). Po godzinie 15:30 nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców.