Jubileuszowa Piątka

232

W sobotę 27 maja odbyła się piąta Piaseczyńska Piątka.

Impreza sportowa, która miała na celu popularyzację biegania, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia przyciągnęła na Stadion Miejski w Piasecznie wielu mieszkańców i nie tylko. Pojawili się też zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego, Chynowa, Nadarzyna czy Warszawy. Uczestnicy mogli wziąć udział w trzech kategoriach: najmłodsi biegli w Biegu Krasnali na 200 m, starsi startowali natomiast w Biegu Rodzinnym na 1 km lub Biegu Głównym na 5 km. Przed tym ostatnim odbyła się tradycyjna wspólna rozgrzewka. Z powodu nieoddanego do użytkowania wiaduktu na al. Kalin, biegacze mieli za zadanie przebiec dwa kółka po wcześniej wyznaczonej trasie ulicami al. Kalin, ul. Świętokrzyska, Czajewicza i powrót na stadion. W Biegu Głównym triumfował Krzysztofa Wasiewicz i Oliwia Malmon.
– Po raz kolejny zorganizowaliśmy bieg, którego nie można było się wstydzić. Ogromnym zaskoczeniem był start aż 127 najmłodszych zawodników urodzonych przed 2009 rokiem, a i Bieg Rodzinny też obfitował w dużą liczbę biegaczy, bo wystartowało 130 osób – mówi Wiesław Paradowski.
Podczas imprezy nie zabrakło też atrakcji dla całej rodziny, w tym eurobungee, z którego dzieci mogły korzystać za darmo.
Organizatorami Piaseczyńskiej Piątki byli Gmina Piaseczno, Stowarzyszenie Kondycja, Akademia Biegowa i Zakochajmy Polskę, współorganizatorami GOSiR Piaseczno i Ramzes Agencja Marketingowa. Sponsorami nagród dla uczestników zostali Decathlon, Beko, Lirene, Livro.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio ESKA i tygodnik „Przegląd Piaseczyński”.