II Memoriał Sławomira Rosłona [FOTO]

310

Wielkie święto lekkiej atletyki w Piasecznie. II Memoriał Sławomira Rosłona przyciągnął na stadion wielu świetnych zawodników. Rywalizacja była niezwykle zacięta. W zawodach wzięła udział miedzy innymi olimpijka i medalistka Mistrzostw Europy Joanna Jóźwik, która wygrała swój bieg.

W miniony piątek Piaseczno stało się prawdziwą stolicą lekkiej atletyki. Tego dnia odbyła się organizowana wspólnie przez piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja oraz GOSiR Piaseczno druga edycja Memoriału Sławomira Rosłona, czyli zawodów mających na celu upamiętnienie wspaniałego polskiego trenera lekkoatletycznego, który wychował wiele pokoleń biegaczy i był inicjatorem różnych wydarzeń sportowych na terenie gminy Piaseczno. Impreza przyciąga tłumy zawodników, w tym także postacie znane z najlepszych stadionów w kraju i na świecie. W tym roku do Piaseczna zawitali między innymi: urodzona w 1999 roku srebrna medalistka Mistrzostw Europy juniorów młodszych Martyna Kotwiła, Mateusz Borkowski, znany polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich, a także powracająca do formy po kontuzji olimpijka i medalistka Mistrzostw Europy Joanna Jóźwik.

Pogoda kolejny raz dopisała, Stadion Miejski w Piasecznie wypełnił się po brzegi biegaczami oraz dopingującymi ich kibicami. Główną rywalizację poprzedziła Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej kl. I-IV Szkół Podstawowych w wieloboju lekkoatletycznym oraz mityng lekkoatletyczny. O godzinie 17.30 nastąpiło oficjalne otwarcie Memoriału.

Na piaseczyńskiej bieżni rywalizowano na dystansach: 100, 200, 400, 600, 800, 1000, 1500 i 5000 metrów. Zawodnicy walczyli również w skoku w dal. W zawodach wzięli udział oczywiście reprezentanci Kondycji Piaseczno.

 

W biegu na 600 metrów dziewcząt drugie miejsce zajęła Julianna Multan. W tej samej rywalizacji czwarta była Barbara Dębecka. Na 1000 metrów chłopców drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Ignacy Mielcarek i Stanisław Żegnałek. Na 1500 metrów drugie miejsce na podium wywalczył Jan Mordel. Gratulujemy!

Dużym wydarzeniem był start Joanny Jóźwik, która w wielkim stylu powróciła do swojego koronnego dystansu 800 metrów. Zawodniczka AZS-u AWF Katowice zwyciężyła w biegu, osiągając czas 2:03,64.

– 2:03,64 w pierwszym starcie, po tylu przeciwnościach losu, po tak długiej przerwie? Bardzo proszę. Żywy przykład na to, aby nigdy, nigdy się nie poddawać – napisała zawodniczka na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Kolejna impreza biegowa w Piasecznie odbędzie się już 15 czerwca – wtedy zapraszamy na III Bieg z Pasją i Pupilem.