II Bieg Konstanciński

1
275

Już 25 czerwca odbędzie się jeden z największych biegów organizowanych na terenie powiatu piaseczyńskiego.
W zeszłą środę dziennikarze mogli poczuć przedsmak tego, co będzie się działo 25 czerwca w parku miejskim. Tego dnia będzie miał miejsce II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Organizatorami biegu są DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, a patronami honorowymi wydarzenia został Polski Komitet Olimpijski, a także Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna. Na zaplanowanej z tej okazji konferencji prasowej w KDK Hugonówka pojawiło się wiele znanych osób zarówno ze świata sportu, jak i telewizji. Opowiedziały one o tym, czego będzie można się spodziewać w trakcie trwania imprezy.
Najważniejszym celem biegu jest upamiętnienie Piotra Nurowskiego – wybitnego mieszkańca Konstancina, Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członka zarządu i rady nadzorczej telewizji Polsat, tragicznie zmarłego w katastrofie w Smoleńsku. Ponadto organizatorom zależy również na krzewieniu zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży oraz osób starszych.
Przygotowana została 10 kilometrowa trasa atestowana przez PZLA, która będzie prowadzić główną aleją parku i uliczkami Konstancina-Jeziorny. Start nastąpi w okolicach amfiteatru, a zawodnicy będą mieli półtorej godziny na ukończenie biegu.
– Jest mi bardzo miło, że mogę państwa powitać właśnie tutaj w Konstancinie. W pięknej podwarszawskiej miejscowości, urokliwej, zielonej, o unikalnym klimacie w otoczeniu tężni solankowej. To tutaj właśnie mieszkał z nami razem Piotr Nurowski, z którym miałem przyjemność wiele razy rozmawiać. Bardzo sympatyczny, ciepły człowiek. Zawsze każda rozmowa między nami zaczynała się i kończyła sportem. I takim pozostanie w mojej pamięci. Dla uczczenia jego pamięci ten bieg, dziękuję organizatorom, myślę, że wtopił się na trwałe w krajobraz turystyki i sportu w Konstancinie. Zapraszam wszystkich biegaczy, sympatyków tego biegu i innych na uroczystość 25 czerwca o godzinie 10.00. Start przed tężnią, zatem przed startem można dokonać inhalacji dróg oddechowych, jak i po biegu także – powiedział Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk, który dodał również, że o pogodę nie ma się co martwić.
Rok temu w pierwszej edycji biegu wystartowało 555 osób. Pilotem był Adam Małysz. W tym roku funkcję tę obejmie Karol Strasburger.
– Łączy mnie z Małyszem tylko to, że jeździmy na nartach. On skakał, ja jeżdżę, ale na pewno będzie to dla mnie wielka przygoda być tym pilotem – mówił w trakcie konferencji prowadzący „Familiadę”.
W biegu weźmie udział wielu znanych sportowców. Ambasadorami imprezy są: Dariusz Michalczewski, Krzysztof Kosedowski, Marian Woronin, Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Paweł Skrzecz, Bogusław Mamiński, Jacek Wszoła i Zofia Noceti-Klepacka. Niewykluczone, że w tym roku uczestnicy pobiegną razem z mistrzami świata. Oprócz nich aktywny udział potwierdziły takie gwiazdy telewizji jak Mateusz Banasiuk, Michał Czernecki, Bartłomiej Topa czy Marta Ścisłowicz. Poza nimi pojawią się również regularnie biegający zawodnicy między innymi Hubert Mohamed Kred i Anna Stegner.
Nie zabraknie także wsparcia czworonożnych przyjaciół – Tuni i Irona.
– „Tunia” przebiegnie z nami 10 kilometrów i biegnąc, będzie mówiła „nie kupujcie, adoptujcie” – poinformował prezes DEM’a Promotion Polska Mirosław Milewski.
Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii open, open wśród mieszkańców Konstancina, w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć oraz w specjalnej kategorii Olimpijskiej. Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody, a wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają medale. Planowana jest telewizyjna relacja live z biegu.

1 KOMENTARZ

  1. Witam! Wspaniała wiadomość o tak dużym wydarzeniu w naszej okolicy. Mam pytanie czy możemy liczyć, że w przyszłych edycjach wystartuje także Nordic Walking? Ta forma ruchu ma wielu zwolenników, jest też wspaniałą możliwością współzawodnictwa dla tych którzy nie biegają, w tym dla osób starszych. Pozdrawiam i trzymam kciuki za organizatorów i startujących! Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię