Gwiazdy i wielkie emocje

84

Kolejny memoriał już za rok!

 

W ostatnią niedzielę na Stadionie Miejskim przy ul. 1 Maja w Piasecznie odbyło się jedyne takie wydarzenie w tym roku – prestiżowe zawody lekkoatletyczne, których celem było upamiętnienie twórcy piaseczyńskiej lekkoatletyki, Sławomira Rosłona. Zawody stanowiły doskonałą okazję do tego, żeby zaprezentować całej Polsce piaseczyński obiekt. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Kondycja i GOSiR Piaseczno, partnerami zaś Gmina Piaseczno i Powiat Piaseczyński. Zawody zostały objęte patronatem honorowym Prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Tomasza Majewskiego. Piaseczno nie widziało jeszcze takiej imprezy!

Biegi rozpoczęły się o godzinie 14:30. Kobiety i mężczyźni rywalizowali na dystansach: 100, 200, 400, 600, 800, 1000, 1500 i 5000 metrów. Ponadto zawodnicy oraz zawodniczki mierzyli się w skoku w dal i w biegu przez płotki. Nowością była sztafeta 4 razy 80 metrów przez płotki, którą rozegrano po raz pierwszy w Polsce. Pojawiło się wielu utalentowanych sportowców, których nazwiska wzbudzają emocje w całej Europie.

W biegu na 5000 m wystartował wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz Europy, a także olimpijczyk z igrzysk 2016 w Rio de Janeiro, Yared Shegumo. Z czasem 14:25.45 zajął on jednak drugie miejsce, a lepszy okazał się polski atleta, długodystansowiec Emil Dobrowolski (czas: 14:24.65). Z innych gwiazd należy wspomnieć między innymi specjalizującego się w biegu przez płotki półfinalistę biegu na 110 m przez płotki z igrzysk w Rio de Janeiro Damiana Czykiera (zajął 1. miejsce w Piasecznie), Norwega Thomasa Rotha (zwycięzca biegu na 800 m), a także olimpijkę Olgę Liakhovą (2. miejsce, za Anną Sabat, w biegu na 800 m kobiet).

W rywalizacji nie zabrakło oczywiście reprezentantów piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja. Brązowy medal w biegu na 600 m kobiet zdobyła Julianna Multan, w biegu na 1000 m mężczyzn najlepszy okazał się Adrian Pec, a w starciu na 5000 m 5. miejsce zajął Krzysztof Wasiewicz. W biegu 5000 m kobiet i mężczyzn masters trzeci był Paweł Szczepański.

Zawody trwały do wieczora, przez cały czas kibice mogli śledzić wydarzenia na specjalnie ustawionym przy trybunach ekranie.

Medale i nagrody zwycięzcom wręczali między innymi żona trenera Rosłona – Jolanta Rosłon, syn Piotr, dr Irena Eris i Henryk Orfinger, oraz wiceburmistrzowie Hanna Kułakowska-Michalak i Daniel Putkiewicz.

Niesamowita oprawa zawodów sprawiła, że kibice i widownia wspaniale spędzili ten pełen emocji sportowych dzień.