Grand Prix w badmintonie

159

Kolejny turniej z cyklu już w najbliższą sobotę.

Rozgrywki badmintona odbywają się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie już od kilku lat. Za każdym razem rywalizacja w tej dyscyplinie sportu przyciąga wielu uczestników z różnych kategorii wiekowych. W zawodach można wystartować bez względu na poziom zaawansowania sportowego, są one skierowane do każdego mieszkańca gminy, który chciałby spróbować tej formy aktywności fizycznej. Aby przystąpić do rozgrywek, należy tylko uiścić wpisowe. Niedawno konstancińscy badmintoniści rozpoczęli nowy sezon.

Pod koniec września wystartowało Grand Prix Badmintona w Konstancinie-Jeziornie. W pierwszym turnieju z cyklu organizowanego przez GOSiR wzięło udział ponad 40 zawodników. Zawody rozgrywane były w kategoriach mężczyźni, kobiety – gry pojedyncze i podwójne oraz dzieci. Ponadto odbyły się także gry mieszane. Pierwsze lokaty w poszczególnych kategoriach zajęli: Marcin Wybierek, Janusz Czarnogłowski, Wiktoria Chumak, Ksawery Kucicki, Julian Kucicki. Ponadto na pierwszym stopniu podium stawali w parach: Tomasz Augustyniak i Bronek Bremer,  Aleksandr Chumak i Zbigniew Kisiel, Wiktoria Chumak i Iwona Zubrzcyka, Bronek Bremer i Wiktoria Chumak oraz Aleksandra Ciszewska i Julian Kucicki.

Turnieje badmintona odbywają się w Konstancinie raz w miesiącu. Następne zawody Grand Prix już w tę sobotę 19 października od godziny 9.00 w hali GOSiR przy ulicy Żeromskiego 15.