Gala Sportu w Piasecznie

0
298

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa wyróżnienia dla piaseczyńskich sportowców przyznano podczas transmisji online.

W piątkowy wieczór 19 lutego odbyła się Gala Sportu w Piasecznie. Podczas corocznego wydarzenia Gmina nagradza najlepszych sportowców z rejonu Piaseczna i okolic. W tym roku jednak wszyscy pływacy, piłkarze, biegacze i inni specjaliści w swoich dyscyplinach, miłośnicy sportu musieli zostać w domach, a organizatorzy przyznali wyróżnienia podczas transmisji online.

O oprawę muzyczną zadbali muzycy zespołu Parasol Poetica, a galę poprowadzili jego członkowie: Katarzyna Biernadska-Hernik i Paweł Górski. Nie zabrakło najpiękniejszych polskich utworów takich jak „Sen o Warszawie”. Wyróżnienia wręczali przedstawiciele władz gminy.

Gala Sportu 2021 w gminie Piaseczno, sport, podsumowanie, trener, sportowiec, klub, podsumowanie roku
Galę otworzył burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz

– Pierwszy raz na gali w wersji online i mam nadzieję, że ostatni. A przynajmniej nie tylko w wersji online i w kolejnym roku będziemy mogli spotkać się już na sali, bezpośrednio świętując kolejny sportowy rok. Tym razem podsumowujemy rok trudny. I dla państwa, i dla nas jako zarządzających gminą Piaseczno. Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy w tym trudnym roku osiągnęli tak znakomite wyniki. Dziękuję za Waszą determinację, dziękuję za determinację trenerów, działaczy, rodziców, którzy angażowali się w pracę naszego sportowego środowiska – powiedział Daniel Putkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Burmistrz wspomniał o inwestycjach, które mają miejsce na terenie gminy. Wyremontowano orlik przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie, powstało boisko w Żabieńcu, hala w Złotokłosie, a już niedługo zakończy się projektowanie krytej pływalni przy ulicy Chyliczkowskiej.

Podczas gali wspomniano zmarłych: Tadeusza Rudnickiego – założyciela i wieloletniego pracownika GOSiR Piaseczno – oraz piłkarza i trenera Tomasza Dudka. Po chwili zadumy organizatorzy przeszli do wręczania wyróżnień.

Gala Sportu 2021 w gminie Piaseczno, sport, podsumowanie, trener, sportowiec, klub, podsumowanie roku
Galę prowadzili: Katarzyna Hernik i Paweł Górski

Najlepsi sportowcy

Na początku przyznano nagrody w kategorii „nadzieja sportowa”. Następnie wyróżniono najbardziej usportowioną szkołę – Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Józefosławiu (opiekunowie: trener Karol Kocyk i trener Michał Walczuk). Uczniowie tej placówki zajęli drugie miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

Zaprezentowano wyniki klasyfikacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W 2020 roku na terenie Gminy Piaseczno najwięcej punktów uzyskał klub kolarski LUKS Trójka Piaseczno, dalej KS X-FIGHT Piaseczno i Kondycja Piaseczno.

Nagrody powędrowały także do działaczy i sponsorów (w tym miejscu, w imieniu całej redakcji „Przeglądu Piaseczyńskiego”, chcielibyśmy serdecznie podziękować za wyróżnienie),trenerów i zawodników.

Czytaj więcej: Orzeł Baniocha wygrał z IV-ligowcem

Nagrodę Burmistrza dla najlepszego zawodnika wręczał Szymon Kowalewski, Przewodniczący Rady Sportu. Otrzymali je: medaliści KS X-FIGHT Piaseczno – Bartosz Dobrowolski i Adam Bachman –, Maria Ambrożkiewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego MTB/XCO, Melania Makowska z KS „Grawitacja” Piaseczno, a także zawodnicy KOS Komandos Piaseczno – Sergiusz Kondraciuk i Eryk Laskowski. W kategorii drużynowej wyróżniono reprezentantów Akademii Siatkówki Tomasza Wójtowicza oraz zawodniczki koszykarskiego klubu MUKS Piaseczno. Wręczono również stypendia, czyli nagrody za najwyższe osiągnięcia wyników sportowych.

– Można by było powiedzieć, że rzeczywiście tym zawodnikom nic więcej nie potrzeba, oprócz błękitnego nieba, ale tak nie jest. Przed nimi jeszcze wiele sukcesów, choć i tak w roku 2020 osiągnęli najwięcej. W nagrodę za te osiągnięcia przyznawane są stypendia. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję i liczymy na Wasze kolejne sukcesy – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Gala Sportu 2021 w gminie Piaseczno, sport, podsumowanie, trener, sportowiec, klub, podsumowanie roku
O oprawę muzyczną zadbał zespół Parasol Poetica.

Na koniec gali miała miejsce zapowiedź książki Agnieszki Cubały „Sportowe Dzieje Piaseczna”, którą poprowadził dziennikarz Michał Olszański.

Gala Sportu 2021 w gminie Piaseczno, sport, podsumowanie, trener, sportowiec, klub, podsumowanie roku
Pod koniec Gali Michał Olszański przeprowadził rozmowę z Agnieszką Cubałą autorką książki „Sportowe dzieje Piaseczna”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię