Emocjonujący memoriał

0
146

Siatkarze spotkali się w Piasecznie już po raz siedemnasty. Wygrała drużyna Neobrand Volley Białystok.

W miniony weekend w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbył się doroczny Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Była to już XVII edycja turnieju mającego na celu upamiętnienie wybitnego człowieka sportu, olimpijczyka oraz popularyzację piłki siatkowej. Frekwencja ponownie dopisała i rywalizacja przyciągnęła wiele ciekawych drużyn składających się z amatorów dobrej siatkówki.

Zawody rozgrywane były w czterech grupach liczących po cztery zespoły. Grupę A wygrała ekipa Mogielnica, za którą znalazła się drużyna Paraliż. W grupie B najwięcej razy zwyciężyli gracze MPC Riviery Warszawa oraz Wariaty Warszawa. Grupa C to triumfy Volley Club i MKS MDK Warszawa. Ostatnią z grup wygrali zawodnicy Neobrand Volley Białystok, wyprzedzając Progress. Pierwszy dzień rozgrywek wyłonił osiem najlepszych ekip, które mierzyły się ze sobą w niedzielę, grając w dwóch grupach.

Fot. Facebook: Memoriał Wiesława Gawłowskiego

Zwycięzcą całego memoriału został Neobrand Volley Białystok. Siatkarze tej drużyny  po emocjonującym meczu pokonali drużynę Progress. Trzecią lokatę zajęli gracze MKS MDK Warszawa, a czwarte Volley Club. Najlepsi otrzymali specjalne statuetki, nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych.

Najlepszym libero turnieju został Adrian Dyżakowski z Volley Club, najlepszym rozgrywającym turnieju Jakub Mieczkowski z MKS MDK Warszawa, a wśród atakujących najlepiej zaprezentował się Szymon Ślązak z Progressu. MVP XVII Memoriału Wiesława Gawłowskiego został Łukasz Kruk z Neobrandu.

Na koniec warto zauważyć, że w tym roku imprezie towarzyszyła niezwykle ciekawa inicjatywa. Zamiast wielu zgrzewek plastikowych butelek z wodą organizatorzy, pozostając w zgodzie z nową polityką GOSiR-u, postanowili zapewnić uczestnikom wodę z dystrybutorów. Każdy zawodnik miał mieć przy sobie własny bidon, dzięki czemu po turnieju w koszu na śmieci nie wylądowały tony butelek.