Emocje na orliku

3
296

9 kwietnia startuje piąty sezon amatorskiej ligi F4F.

W najbliższą niedzielę na boisku typu „Orlik” znajdującym się przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie swoje rozgrywki zainauguruje amatorska liga piłki nożnej „Football For Fun”. Wystąpi w nich 18 zespołów (podzielonych na dwie ligi) złożonych nie z profesjonalnych zawodników, ale (nie)zwykłych ludzi, amatorów, dla których gra w piłkę stanowi przede wszystkim dobrą zabawę. Ze względu na aktualne ograniczenia techniczno-organizacyjne organizatorzy musieli odmówić udziału kilku drużynom.
– Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie naszymi rozgrywkami jest z każdym rokiem coraz większe – mówi nam Dariusz Górecki.
– Już teraz myślimy o stworzeniu w rundzie jesiennej trzeciej dywizji – dodaje drugi z organizatorów Jacek Rutkowski.
Wszyscy uczestnicy przez cały czas trwania piłkarskich zmagań będą mogli liczyć na ubezpieczenie, profesjonalną obsługę sędziowską, opiekę medyczną na boisku, dostęp do statystyk i internetowych relacji (w tym relacji live z niektórych meczów) oraz na wiele innych niespodzianek.
Co ciekawe najmłodszy z zawodników, którzy wystąpią w rozgrywkach, ma dopiero 16 lat, zaś najstarszy zgłoszony piłkarz-amator ociera się o 60-tkę. To jest właśnie to, co cechuje ligę F4F – udział w niej może wziąć praktycznie każdy, byle tylko miał chęć poruszać się po boisku w weekend.
– Tegoroczne rozgrywki zapowiadają się bardzo interesująco. Kilka czołowych drużyn dokonało poważnych wzmocnień i na orliku przy ulicy Chyliczkowskiej będziemy mogli oglądać wielu byłych już „zawodowców” ze znanymi wszystkim fanom powiatowej (i nie tylko) piłki nazwiskami – informują organizatorzy. – Jesteśmy bardzo wdzięczni, że równie dynamicznie rozwijający się „Przegląd Piaseczyński” objął patronatem medialnym nasze rozgrywki – mówią.
9 kwietnia, w pierwszej kolejce, kibice będą mogli obejrzeć między innymi spotkanie drużyny Sex Pistols z zespołem Powiew Cz. oraz Parszywej 12 z ekipą Szwagry. Emocji z pewnością nie zabraknie.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię