Dużo sportu na ferie

0
544

Najmłodsi chętnie korzystali z basenu, lodowiska i ochoczo brali udział w różnych turniejach na hali sportowej.

Zimowa przerwa minęła uczniom z gminy Góra Kalwaria pod znakiem sportu. Mnóstwo osób zdecydowało się skorzystać z atrakcji, jakie zostały przygotowane dla młodych amatorów pływania, piłki nożnej czy jazdy na łyżwach.
Jak poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii w okresie od 15 stycznia do 28 stycznia dzieci bardzo często wybierały się na basen. Ze specjalnej promocji skorzystało 1 100 osób, a ogółem Zespół Basenowy w Górze Kalwarii odwiedziło ponad 2 500 dzieci.
Podobnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się miejskie lodowisko, które w czasie ferii funkcjonowało codziennie od 10 do 21. Łyżwy założyło prawie 4 000 użytkowników, z czego właśnie 2 500 to była młodzież. Cztery raz OSiR zorganizował bezpłatną naukę jazdy na łyżwach pod okiem instruktora.
Dla miłośników sportów drużynowych organizowano różne turnieje na hali sportowej. Chętni mogli zmierzyć się w zawodach piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Wzięło w nich udział w sumie 60 zawodników i zawodniczek. Ponadto w szkołach na terenie gminy odbywały się treningi oraz miniturnieje, a prowadzili je nauczyciele. Jak wyliczył OSiR, uczestniczyło w nich 1 000 dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię