Dotacje na sport

84

W gminie największe wsparcie otrzymał MKS Piaseczno. W porównaniu z zeszłym rokiem różnica jest jednak bardzo duża.

Jak co roku, w gminach rozstrzygnięto konkursy ofert na zadania publiczne w zakresie sportu. Krótką analizę przyznanych kwot pieniędzy dla klubów rozpoczynamy od Piaseczna, gdzie co roku na wsparcie sportu przeznacza się najwięcej.

Największą kwotę dotacji otrzymał MKS Piaseczno, który na szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej oraz drużynę seniorów otrzymał łącznie 380 tysięcy złotych. Jest to aż o 60 tysięcy złotych mniej niż w zeszłym roku (20 tysięcy więcej przeznaczono na akademię, ale 80 tysięcy odjęto seniorom). Pływacy z MKS Piaseczno dostali zaś dotację w wysokości 100 tysięcy zł. Pozostałym klubom piłkarskim przyznano następujące kwoty: Sparta Jazgarzew (140 tys. zł), Fundacja FCB Akademia (35 tys. zł), Perła Złotokłos (165 tys. zł), Jedność Żabieniec (150 tys. zł), Laura Chylice (80 tys. zł), MUKS Julianów (25 tys. zł), Victoria Głosków (65 tys. zł) oraz Gosirki Piaseczno (125 tys. zł).

Koszykówka dostanie wsparcie w wysokości 280 tysięcy złotych, które otrzyma MUKS Piaseczno, na siatkówkę pójdzie 75 tysięcy zł (25 000 Perła Złotokłos, 40 000 Fundacja Dla Dzieci i 10 000 MUKS Krótka), a na taniec sportowy 190 tysięcy zł, które przyznano Klubowi Sportowemu „Grawitacja”. 90 tysięcy na szkolenie w zakresie lekkiej atletyki przydzielono Stowarzyszeniu Kondycja, do którego trafi również 160 tysięcy zł na organizację cyklu imprez biegowych.

Zliczając wszystko, gmina wyda na sport ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Pozostałe, niewymienione tu kwoty dotacji dostępne są na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.