Dotacje na sport

64

Największą dotację, podobnie jak rok temu w tym samym konkursie ofert, otrzymał MUKS Kosa Konstancin.

Kolejny tekst z cyklu artykułów poświęconych kwotom pieniężnym przekazywanym przez gminy klubom sportowym, które przeznaczane są na ich bieżącą działalność (między innymi realizacja programu szkoleniowego, organizacja i udział w rozgrywkach, turniejach). Konstancin przeznaczył na gminne kluby łącznie 450 tys. zł złotych.

Kwotą 68 tys. zł wsparty został klub IKS Konstancin, który prowadzi działalność szkoleniową w koszykówce na wózkach oraz pływaniu. To o 10 tys. zł więcej niż w 2018 roku. Część z tych pieniędzy pójdzie na organizację Otwartych Mistrzostw Konstancina w pływaniu. Niezbyt popularna w naszym kraju, ale dynamicznie się rozwijająca dyscyplina sportu, jaką jest korfball, otrzymała 25 tys. zł (wcześniej 29 tys. zł), za które UKS Cirkus Konstancin, poza szkoleniem i uczestnictwem w zawodach, zorganizuje także zgrupowanie dla dzieci i XIX Ogólnopolski Turniej Korfballu.

Więcej pieniędzy niż rok temu (59 tys. zł) przeznaczono na siatkówkę. W tym roku KS Stowarzyszenie Piłki Siatkowej został wsparty 74 tysiącami. W porównaniu z zeszłym rokiem wzrost dotacji objął także łyżwy i wrotki – UKS Zryw Słomczyn w tym roku dostał 50 tys. zł (poprzednio 29 tys. zł). Na torze w Słomczynie zostanie zorganizowany VIII Międzynarodowy Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. Kilka tys. zł więcej ma również UKKK Ippon Konstancin (42 tysiące zł dotacji), który zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w karate kyokushin.

Dotacje na najbardziej popularną dyscyplinę sportu w zasadzie nie uległy zmianie, poza jedną kwestią. MUKS Kosa Konstancin na swoją akademię otrzymał 95 tys. zł (tyle co w zeszłym roku), a mający również drużynę seniorską Klub Sportowy Konstancin 91 tys. zł (rok temu w tym samym konkursie równe 90 tys. zł). Projekt „Szkolenie w dyscyplinie piłka nożna – z Laurą po laury” realizowany przez Laurę Chylice dofinansowano 5 tysiącami. Klub z Chylic dostał także wsparcie od gminy Piaseczno w wysokości 80 tys. zł.

Zgodnie z informacją gminy, projekt Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Diamonds Academy nie spełnił wymogów merytorycznych.