Deszcz medali

383

W dniach 23-26 maja już po raz kolejny w Chorwacji, w miejscowości Pula, odbyły się najważniejsze zawody PZTSport, a mianowicie XVIII Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym Word Championsships of Modern Dance Sports. Organizatorem imprezy była Międzynarodowa Federacja Tańca – Internationale Dance Federations. Przez 4 dni młodzi utalentowani tancerze z całego świata rywalizowali o tytuły mistrzowskie na trzech salach tanecznych. Mistrzostwa zostały rozegrane we wszystkich kategoriach tańca sportowego. Klub Sportowy Grawitacja prezentowała się w takich technikach jak: Dance Show, Hip Hop, Disco Dance, Disco Dance Freestyle. Zawodnicy startowali w solo, duetach, parach i miniformacjach. Aż 43 tancerzy z Grawitacji uzyskało nominację do kadry Polski, w tym cztery miniformacje, 15 duetów i 26 solistów.

Mistrzostwa zakończyły się ogromnym sukcesem. Wspaniali tancerze jak zwykle nie zawiedli i dali z siebie wszystko. Duża ilość ciężkich treningów i ogromny wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie do tych zawodów, zaowocowały wspaniałymi wynikami. Grawitacjanie zdobyli tytuły mistrzowskie i wywalczyli miejsca w ścisłych finałach prawie we wszystkich kategoriach, w których brali udział. Łącznie przez dwa dni zdobyli aż 17 medali w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych.

Gratulujemy też wszystkim zawodnikom, którym udało się wejść do ścisłych finałów, plasując się poza podium. To też ogromny sukces. Brawa należą się również wszystkim startującym, gdyż już sama nominacja do MŚ to wielkie wyróżnienie.