Derby dla Korony

0
153

Piłkarze trenera Mariusza Szewczyka kończą rundę jesienną na pozycji wicelidera. Orzeł Baniocha plasuje się tuż za nimi.

To było najważniejsze spotkanie ostatniej kolejki A-Klasy, a jednocześnie jeden z najistotniejszych meczów w kontekście awansu do ligi okręgowej. Dwie ekipy z gminy Góra Kalwaria – miejscowa Korona oraz Orzeł Baniocha – zmierzyły się ze sobą w bezpośrednim starciu. Ostatecznie w Baniosze górą byli goście.

Mecz był niezwykle zacięty i ostry, zawodnicy wyszli na boisko ogromnie zmotywowani. Orła dodatkowo wspierali jego fantastyczni kibice, którzy przygotowali specjalną oprawę z okazji obchodów Święta Niepodległości. W pierwszej połowie Korona objęła prowadzenie za sprawą trafienia Piotra Pamrowa i do końca meczu już go nie oddała.

Korona Góra Kalwaria kończy rundę jesienną na pozycji wicelidera, mając na koncie 31 punktów. Przed ekipą z Góry Kalwarii znajduje się Naprzód Stare Babice, który wyprzedza drużynę trenera Mariusza Szewczyka o 3 oczka. Na trzeciej pozycji – 3 punkty mniej od Korony – znajdziemy Orła Baniochę. Po pierwszej rundzie już mniej więcej wiemy, że to właśnie te zespoły będą walczyć do końca o awans do ligi okręgowej.