Derby dla Konstancina

0
574

W starciu zawodniczek drużyny SPS Konstancin z UKS Lesznowola lepsze okazały się reprezentantki Konstancina.

W niedzielę 15 listopada rozgrywane były mecze III Ligi siatkówki kobiet. Jedno ze spotkań było wyjątkowo interesujące dla kibiców z powiatu piaseczyńskiego – zespół UKS Lesznowola podejmował u siebie zawodniczki ekipy SPS Konstancin-Jeziorna. W derbach nie zabrakło emocji.

W pierwszym secie lepsze okazały się reprezentantki UKS Lesznowola, które zwyciężyły 25:23. Dalej jednak sety wygrywały już tylko siatkarki z Konstancina. W drugim secie SPS wygrał 25:18, a wyszedł na prowadzenie po zwycięstwie 25:21. Czwarta odsłona gry była bardzo zacięta, ostatecznie w meczu nie mieliśmy tie-breaku, gdyż zawodniczki z Konstancina triumfowały 26:24.

– Zgodnie ze strategią naszej trenerki Małgorzaty Skorupy postawiłyśmy na mocną zagrywkę, która dała nam aż 25 punktów! Choć i nasze przeciwniczki – młody, waleczny zespół – nie wstrzymywały ręki w polu zagrywki. Szczelny blok, punktowe ataki, a przede wszystkim waleczność całego zespołu, przyczyniły się do cennego zwycięstwa za 3 punkty! – czytamy w pomeczowym komentarzu SPS Konstancin-Jeziorna – Na pochwałę zasłużyła nasza przyjmująca Aleksandra Iwaniuk, którą mogliśmy dziś oglądać w roli libero.

SPS Konstancin-Jeziorna zajmuje obecnie czwartą pozycję w ligowej tabeli. UKS Lesznowola jest na siódmym miejscu. Na 22 listopada zaplanowano starcie SPS z drużyną Orlęta Raszyn. Mecze odbywają się bez udziału publiczności.

Czytaj także: Podsumowanie kolejki ligowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię