Derbowy weekend

226

Laura Chylice wygrała kolejne ważne spotkanie, w pojedynku dwóch drużyn z gminy Góra Kalwaria mieliśmy zaś remis.

Prezentujemy podsumowanie minionej kolejki rozgrywek piłkarskich w powiecie piaseczyńskim. Na lokalnych stadionach działo się bardzo wiele!

IV Liga

W sobotę swoje mecze rozgrywały zespoły czwartoligowe. Niestety, podobnie jak tydzień wcześniej, kolejną porażkę poniósł MKS Piaseczno. Po przegranej 0:1 z Mazurem Karczew piłkarze trenera Igora Gołaszewskiego ulegli na wyjeździe Mszczonowiance Mszczonów aż 0:4. Nawet punktu nie zdobyła u siebie także Perła Złotokłos, która przegrała 1:3 z Orłem Unin. Zawodnicy ze Złotokłosu po 18 spotkaniach mają na swoim koncie 0 punktów i zamykają ligową tabelę. Zadowolona na pewno jest Sparta Jazgarzew, gdyż jej piłkarze zwyciężyli 2:1 na stadionie w Kozienicach w starciu z miejscową Energią.

Liga okręgowa

Kolejna porażka Klubu Sportowego Konstancin – tym razem konstancinianie ulegli 1:2 Laurze Chylice. To już druga marcowa wygrana Laury z rzędu – wcześniej piłkarze z Chylic pokonali na własnym stadionie 5:2 rezerwy Ursusa Warszawa. Podopieczni Tomasza Grzywny zajmują 4. miejsce w tabeli, tracąc 7 punktów do drugiej Józefovii Józefów. W innym meczu ligi okręgowej rezerwy Piaseczna przegrały 1:4 z SEMP Ursynów.

A-klasa

Najważniejsze wydarzenie weekendu, czyli derby gminy Góry Kalwaria pomiędzy walczącym o awans Orłem Baniocha a plasującym się w środku stawki Nadstalem Krzaki Czaplinkowskie, zakończyło się remisem. Baniocha bardzo słabo zaczęła mecz, przegrywając już 0:2, później wyszła na prowadzenie 3:2, ale Nadstal zdołał wyrównać. Na uwagę, poza szalonym meczem, zasługiwała oprawa kibiców Orła. W pozostałych meczach drużyn z naszego powiatu Jedność Żabieniec wygrała 2:1 z Gromem II Warszawa, FC Lesznowola przegrała 1:5 z UKS Siekierki, a Walka Kosów wysoko pokonała FC Płochocin, wygrywając 4:0. Liderem jest obecnie Okęcie Warszawa (2 punkty więcej niż Orzeł).

B-klasa

W starciu City Wilanów z Gromem Prace Małe padło aż 6 bramek, a mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 5:1. UKS Tarczyn zremisował 1:1 na wyjeździe z Glinianką, SRS Zamienie pokonało 2:1 Orła Parysów na jego obiekcie, a Perła II Złotokłos przegrała 1:3 z SF Wilanów. Najwięcej goli dla jednego zespołu padło w meczu Korony Góra Kalwaria, która na boisku w Sobolewie, grając w 10, rozgromiła 6:0 Snajpera Sośninkę. Na czele tabeli dalej Korona – przewaga nad drugą Glinianką wynosi 4 oczka.