Debiut w Ekstraklasie

134

Znany w naszych okolicach trener przygotowania fizycznego i były zawodnik między innymi Orła Baniochy związał się z Wisłą Płock.

W minioną niedzielę na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki nożnej w Polsce Wisła Płock podejmowała na własnym boisku mistrza Polski, czyli Legię Warszawa. Starcie było tym ciekawsze, że w jednym z najbardziej interesujących meczów kolejki wziął udział były zawodnik klubów z powiatu piaseczyńskiego i trener przygotowania fizycznego Jarosław Kulczyk, który w przerwie między rozgrywkami dołączył do sztabu szkoleniowego „Nafciarzy”.

Kulczyk zastąpił w sztabie Wisły uważanego przez ekspertów za jednego z najlepszych trenerów przygotowania motorycznego w Polsce Leszka Dyję, który z powodów osobistych musiał rozwiązać kontrakt z ekipą trenera Kibu Vicuny. Nowy trener płocczan jest absolwentem klasy piłkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie pod przewodnictwem Mazowieckiego Związki Piłki Nożnej. Współpracuje z Centrum Przygotowania Indywidualnego (CPI) oraz Seliga Sport Clinic. Pracował także dla Polskiego Związku Piłki Nożnej przy projekcie Letniej Akademii Młodych Orłów. W naszym powiecie znamy go przede wszystkim z pracy w Klubie Sportowym Konstancin, Laurze Chylice oraz Orle Baniocha, w którym ostatnio występował również jako zawodnik (kiedyś grał także w Kosie Konstancin).

– Praca w Wiśle Płock jest dla mnie ogromną szansą oraz daje mi możliwość pokazania swojej wiedzy praktycznej, zdobywanej podczas pracy w wielu zespołach piłkarskich oraz pracy indywidualnej z zawodnikami piłki nożnej oraz sportów walki. W ostatnich dniach przygotowywałem plan działania drużyny i wiem, co chcę zrobić, aby godnie zastąpić trenera Leszka Dyję. Na pewno zależy mi na tym, żeby pokazać na co mnie stać – mówił trener przygotowania motorycznego oficjalnemu portalowi Wisły Płock.

Z wyboru bardzo zadowolony jest prezes Wisły, który został zapytany między innymi o zmiany w sztabie szkoleniowym przez dziennikarza „Przeglądu Sportowego” Macieja Wąsowskiego.

– Nowego trenera przygotowania fizycznego już mamy. Jarosław Kulczyk to ambitny, zaangażowany fachowiec i niezwykle pozytywna postać – powiedział Jacek Kruszewski w wywiadzie z 26 stycznia.

Debiut z Legią na pewno mógłby być milej wspominany, ponieważ drużyna ze stolicy zwyciężyła 1:0, strzelając gola po rzucie rożnym. Ciekawostką jest, że zaglądając w statystyki, można wyczytać, iż to gospodarze przebiegli więcej kilometrów na boisku. Mistrzowie Polski pokonali łącznie 105,93 kilometra, podczas gdy „Nafciarze” przebyli w trakcie całego meczu 108,37 kilometra.

Nowemu trenerowi przygotowania fizycznego Wisły życzymy samych sukcesów w Ekstraklasie!