Czas na Urzecze

0
986

Działalność klubu zostanie zainaugurowana meczem, który odbędzie się w sobotę 4 lipca na boisku w Gassach.

Tydzień temu w pisaliśmy o reaktywacji najstarszego klubu piłkarskiego w gminie Konstancin-Jeziorna, czyli o Robotniczym Klubie Sportowym Mirków. Lokalni pasjonaci futbolu postanowili przywrócić do życia założoną w 1923 roku drużynę i walczyć o jak najwyższe cele w biało-niebieskich barwach. Jak się okazuje, Mirków nie będzie jedynym nowym zespołem piłki nożnej na mapie gminy. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie B-klasy fani lokalnej piłki będą mogli wybrać się także na mecze nowo założonego Ludowego Klubu Sportowego Urzecze Gassy.

Promować sport i piękno regionu

Informacja o nowym klubie w uzdrowiskowej gminie pojawiła się w marcu na facebookowym profilu Urzecze Gassy. Obecnie fanpage ma już blisko 250 polubień, a administratorzy, założyciele drużyny, regularnie publikują aktualności dotyczące jej rozwoju. Piłkarze mają rozpocząć jesień na murawach B-klasy. To będzie powrót tych rozgrywek do nadwiślańskiej miejscowości po kilku latach – wcześniej kibice mogli oglądać w akcji graczy GC United Gassy. Nazwa nowego klubu została wybrana nieprzypadkowo.

– Skąd pochodzi nazwa naszej drużyny? Urzecze (czy też w gwarze – Łurzyce) jest nazwą historycznego regionu etnograficznego rozciągającego się od ujścia rzeki Pilicy i Wilgi poprzez okoliczne miejscowości takie jak nasze Gassy, Karczew, aż do Saskiej Kępy i Siekierek. Odrębność kulturową tego mikroregionu zawdzięczamy po części fali osadnictwa olęderskiego z okolic wieku XVII. Ważnym aspektem jest też położenie geograficzne w dolinie Wisły, a co za tym idzie popularnością flisu i flisaków, czyli osób trudniących się rzecznym spławem towarów. Mówiąc Urzecze myślimy właśnie o flisakach, gwarze regionalnej, pięknych widokach nadwiślańskich terenów, równie pięknych strojach regionalnych. Jako klub lokalny reprezentujący te tereny chcemy promować nie tylko sport i aktywność fizyczną, ale też piękny obszar i historię naszych okolic – czytamy na stronie Urzecza Gassy na Facebooku.

Źródło: Urzecze Gassy
Pasjonaci futbolu mile widziani

Zawodnicy Urzecza odbywają regularne treningi i rozgrywają mecze na boisku w Gassach. Klub jest otwarty na osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w grze i za pośrednictwem mediów społecznościowych cały czas zachęca do przyjścia na zajęcia.

– Podobno piłka nożna to sport narodowy. To też pasja, która łączy ludzi, jak i kształtuje charaktery. My łączymy się, aby stworzyć coś nowego, coś, co w perspektywie czasu ma przynieść radość nam wszystkim. To projekt, w którym możesz uczestniczyć. Nieważne, czy miałeś bogatą piłkarską przeszłość, czy dopiero zaczynasz i masz jeszcze lata dobrego grania przed sobą – zabierz motywację, strój, swoje ulubione korki i zamelduj się już w tę niedzielę na naszym boisku. Masz szansę, aby pod okiem trenera pokazać się z dobrej strony oraz spróbować sił w
nowo powstającej drużynie – informował klub na początku czerwca.

Czytaj także: Tylko Sparta z awansem

LKS Urzecze Gassy zainauguruje swoją działalność w sobotę 4 lipca w Gassach, kiedy o godzinie 16.00 zespół zmierzy się w meczu towarzyskim z ekipą SRS Zamienie. Mecz połączony będzie z festynem, w trakcie którego przewidziano różne atrakcje, takie jak prezentacja trenera, grill oraz spotkanie z zarządem.

– Planujemy dodatkowe atrakcje, które będą na państwa czekały w Gassach oraz przygotowujemy się, by cała impreza była dla wszystkich bezpieczna pod każdym względem – zapraszają organizatorzy.

Kibicujemy, żeby projekt w Gassach rozwijał się jak najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię