Crossminton przy Hugonówce

0
405

Mieszanka squasha, tenisa i badmintona – możliwość spróbowania swoich sił w tej nowej dyscyplinie oferuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Od początku lipca w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie, na terenie położonym przy Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka mieszkańcy spędzają piątkowe wieczory, grając w crossmintona. Zwany dawniej „speed badmintonem” (nazwa została zmieniona w 2016 roku na prośbę Światowej Federacji Badmintona) sport narodził się w Niemczech, a wymyślił go Bill Brandes, który wynalazł specjalne aerodynamiczne lotki „speedery”. W 2001 opracowano do nich lekkie rakiety z silnym naciągiem, co pozwoliło, by lotki osiągały prędkość do 290 kilometrów na godzinę. Rok później dynamiczna i pełna emocji gra oficjalnie została zarejestrowana jako nowa dyscyplina sportu.
Do gry nie są potrzebne siatki, słupki czy kort. Dzięki temu mecze można rozgrywać w zasadzie wszędzie – na polanach, ulicach, plażach, a w formie ekstremalnej nawet i na dachach budynków czy górskich szczytach. Ponadto speedery charakteryzuje wysoka stabilność na wietrze, więc nawet trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w grze. Dodajmy, że o każdej porze dnia i nocy, ponieważ dzięki świecącym lotkom można grać również wtedy, gdy na dworze panuje ciemność.
Podstawy gry opanowuje się bardzo szybko, a w razie czego każdy z mieszkańców może liczyć na pomoc instruktora pana Adama Grzegorzewskiego.
Ciekawostką jest, że grając w crossmintona, można szybko stracić na wadze. 10 minut gry pozwala stracić 100 kalorii.
Zajęcia z crossmintona odbywają się w każdy wtorek i piątek lipca oraz sierpnia w godzinach 18.30-20.30. Sprzęt, czyli rakietki oraz lotki, zapewnia organizator – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię