Były reprezentant w MKS

0
343

23-letni piłkarz występował między innymi w Polonii Warszawa oraz w Widzewie Łódź.

Duży transfer klubu MKS Piaseczno – w lutym obecny wicelider IV-Ligi pozyskał byłego reprezentanta Polski U-18 Bartłomieja Gromka. 23-letni lewy obrońca, który może również występować na pozycji pomocnika, mimo młodego  wieku ma bardzo ciekawą historię piłkarską.

Gromek zaczynał swoją piłkarską karierę w juniorach Legii Warszawa, z której po dwóch latach przeniósł się do największego rywala „Wojskowych”, czyli Polonii Warszawa. Trykot „Czarnych Koszul” zakładał od sezonu 2004/2005 do 2014/2015, debiutując w międzyczasie w Młodej Ekstraklasie w starciu z Zagłębiem Lubin (sezon 2012/2013). Po długiej grze w Polonii trafił do Bzury Chodaków, a następnie do Widzewa Łódź. Kilka lat temu wrócił na Konwiktorską, ale szybko przeniósł się do Ruchu Wysokie Mazowieckie, który był jego ostatnim klubem. Minioną jesienią zaliczył 13 występów w III Lidze.

W 2014 roku nowy nabytek klubu ze stadionu przy ulicy 1 Maja zakładał koszulkę reprezentacji Polski do lat 18. Razem z nim grali wtedy między innymi tak utalentowani zawodnicy jak: Jan Bednarek (obecnie Southampton), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Bartosz Kapustka (Leicester City), Adam Buksa (New England Revolution) i Oskar Zawada (Arka Gdynia).

Zrealizować „projekt III liga”

– W przeszłości miałem trochę epizodów w tej poważniejszej piłce. Grałem w Widzewie, pojeździłem trochę na młodzieżowe reprezentacje, ale stało się tak, że teraz jestem w Piasecznie, będę realizował „projekt III liga” i zrobię wszystko, żeby awansować – powiedział Gromek oficjalnej stronie internetowej klubu MKS Piaseczno.

W trakcie swojej prezentacji przyznał, że wpływ na jego przenosiny do ekipy z Piaseczna miała postać trenera Arkadiusza Modrzejewskiego.

– Z trenerem Modrzejewskim miałem już kontakt w młodzieżowych kadrach Mazowsza. Skontaktował się ze mną w przerwie zimowej, pojawiłem się na kilku treningach, uzgodniliśmy warunki kontraktu i zostanę już w Piasecznie – dodał zawodnik.

MKS Piaseczno rozpocznie walkę o awans w połowie marca, kiedy na wyjeździe zmierzy się z siódmą w tabeli Wilgą Garwolin.