Brązowy medalista Polski z UKS Piątka Piaseczno

0
296

Zawodnicy klubu UKS Piątka Piaseczno reprezentowali gminę na najważniejszej imprezie w tej kategorii wiekowej. Gratulacje!

W weekend 12-14 listopada w Swarzędzu niedaleko Poznania odbyły się X Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Na prestiżowych zawodach, skupiających łącznie 225 zawodników z 48 klubów z całej Polski, pojawili się reprezentanci drużyny UKS Piątka Piaseczno.

Ogromny sukces odniósł Antoni Tretter, który zwyciężył w 6 pojedynkach (we wszystkich przed czasem) i przegrał jedynie z późniejszym zwycięzcą całej rywalizacji. Dzięki znakomitej postawie Antek zdołał wywalczyć brązowy medal. Warto zauważyć, że to kolejny sukces tego zawodnika, który drugi rok z rzędu zdobył medal na Mistrzostwach Polski.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także Leszek Tretter – w kategorii wagowej do 38 kilogramów udało mu się zawalczyć o brązowy krążek. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji zajął 5 miejsce, ale jego postawa zasługuje na duże słowa pochwały. Dla Leszka były to pierwsze tak ważne zawody, gdyż startował jako najmłodszy rocznik w młodzikach, a w półfinale nieznacznie uległ zawodnikowi gospodarzy.

W kategorii wagowej do 85 kilogramów wystąpił Maciej Szot i choć finalnie zajął on 8 miejsce, to zabrakło mu kilku sekund, aby mógł powalczyć o brąz.

Wśród pozostałych zawodników 9 był Michał Jastrzębski, a 13 pozycję zajął Imam Dadaev. Brawa także dla Jana Szota i Maksa Urbowicza, którzy także wzięli udział w zawodach.

Czytaj również: Podsumowanie kolejki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię