Bokserzy walczyli

0
529

W sobotę 23 listopada w klubie Akademia Walki przy ulicy Kinowej 19 w Warszawie odbył się Niepodległościowy Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Pragi Południe.

Turniej skierowany był do wszystkich kategorii wiekowych. W imprezę zaangażował się medalista olimpijski, Paweł Skrzecz. Zawody cieszą się ogromną popularnością, a w tym roku na ringu pojawili się także reprezentanci sekcji bokserkiej Korony Góra Kalwaria, która od września tego roku jest członkiem Polskiego Związku Bokserskiego.

Wydarzenie z pewnością stanowiło bardzo ważne doświadczenie dla zawodników Korony, którzy nie mieli na swoim koncie oficjalnych walk. Reprezentantka Góry Kalwarii, Weronika Kielan, ze względu na brak zawodniczki w swoim wieku i kategorii wagowej, walczyła w sparingu ze starszą od siebie zawodniczką z klubu Legia Fight Club, która miała 2 stoczone oficjalne walki ringowe. W pojedynku wypadła bardzo dobrze. Zawodnik Korony, Michał Sawicki, mierzył się w serii „walk adeptów bokserskich” (dla zawodników młodszych niż Kadeci), które także nie były punktowane. Stoczył on udaną walkę z zawodnikiem klubu Włókiennik Łódź. Walki Weroniki i Michała trwały 3 razy po 1 minucie.

Fot. Sporty-walki.org

Ostatni reprezentant Korony, Tymur Khachkov, walczył z bokserem Akademii Warszawa. Starcie trwało 3 razy po 3 minuty i – w przeciwieństwie do poprzednich – było punktowane. Wynik rostrzygnęli na punkty sędziowie, wskazując 2:1 na korzyść rywala zawodnika Korony, choć z werdyktem arbitrów można się nie zgadzać.

–  Naszym zdaniem decyzja powinna być inna, bo to była naprawdę super walka w jego wykonaniu. Było widać duże zaangażowanie. Dużo ciosów prostych. Przemyślane akcje. Co najważniejsze, co trener podpowiadał z narożnika, Tymur realizował – czytamy na profilu Korony Góra Kalwaria na Facebooku.

Niedługo kolejne turnieje boksu, w których być może wezmą udział również zawodnicy Korony Góra Kalwaria. Z niecierpliwością czekamy na kolejne walki.