Biegali w Raszynie

267

Kolejne zawody, w których piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja pokazało naprawdę wysoką formę.

W pierwszym tygodniu kwietnia w Raszynie odbył się X Ogólnopolski Bieg Raszyński. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Raszyn oraz Gminny Ośrodek Sportu w Raszynie. W imprezie wzięło udział mnóstwo zawodników, łącznie można było naliczyć ponad 450 osób.

Posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki trasa miała 10 kilometrów długości i składała się z trzech okrążeń po około 3,33 kilometra każde. Biegła ona ulicami Raszyna, wśród gęstej zabudowy domków jednorodzinnych. Start miał miejsce pod Urzędem Gminy Raszyn, następnie trasa wiodła ulicą Szkolną, Poniatowskiego, Mickiewicza, Lotniczą, 19 kwietnia, Spokojną, Wesołą, Młynarską, Sokolnickiego. Meta była na ulicy Unii Europejskiej. Kolejny raz bardzo dobre rezultaty uzyskali reprezentanci piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja.

W kategorii open drugie miejsce w biegu zajął Krzysztof Wasiewicz. Zawodnik Kondycji uzyskał czas 00:31:52, biegnąc ze średnią prędkością blisko 19 kilometrów na godzinę. Krzysztof był najlepszy w swojej kategorii wiekowej (mężczyzn w przedziale wiekowym 20-29 lat). Z pozostałych uczestników bardzo dobre miejsca – odpowiednio 141. i 142. – zajęli Amelia Mika (czas 00:47:22, zwyciężczyni w kategorii kobiet 40-49 lat) i Robert Goch (czas 00:47:26). 205. lokatę wywalczył Marcin Szczepański, a 449. był Eugeniusz Moszkowicz.

Ważną informacją jest także zwycięstwo Damiana Andersa w biegu dzieci. Młody zawodnik wziął udział w biegu na 1000 metrów i pokonał je w czasie 3 minut i 27 sekund.

Ogromne gratulacje dla naszych piaseczyńskich biegaczy! Z zaciekawieniem będziemy śledzić kolejne zawodny, na których pojawi się Kondycja.