Biegali w Głoskowie

0
261

W pierwszą niedzielę września we wsi Głosków-Letnisko odbył się XVII Memoriał im. Lecha Abramowicza. Imprezie towarzyszył piknik rodzinny. Chętnych do wzięcia udziału w biegach nie zabrakło.

Imprezę upamiętniającą zasłużonego dla sołectwa współzałożyciela lokalnego zespołu piłkarskiego Victoria Głosków zorganizowało Stowarzyszenie Kondycja wraz z Gminą Piaseczno oraz Sołectwem Głosków. Pogoda dopisała, a na starcie pojawiło się wielu chętnych zawodników. Imprezie towarzyszył piknik rodzinny – animacje dla dzieci, gry sportowe oraz grill.

Zapisy trwały do godziny 10.45. Kwadrans później najmłodsi uczestnicy wydarzenia ustawiali się już na linii startu. Sygnał do biegu dał wystrzałem z rewolweru „szeryf” Piaseczna, burmistrz Daniel Putkiewicz i dzieci ruszyły w stronę mety. Następnie rozpoczął się bieg rodzinny na 1 kilometr, w którym wzięli udział zarówno ci młodsi, jak i starsi biegacze. Na koniec odbył się bieg główny na dystansie 3 kilometrów.

Kolejna impreza biegowa z cyklu wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie Kondycja odbędzie się już w najbliższą sobotę. W Żabieńcu ruszy wtedy Frog Race. Bieg potocznie zwany ,,Żabim Wyścigiem” tradycyjnie odbędzie się na obiekcie Zimne Doły na dystansach od 100 metrów dla dzieci do 10 kilometrów dla dorosłych. Zapraszamy serdecznie!