Biegaczki z Piaseczna wywalczyły dwa złote medale i brąz na Mistrzostwach Polski

0
412

Biegaczki z Piaseczna nie zwalniają tempa. Na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych Aleksandra Płocińska zdobyła dwa złote medale, a Julia Multan zajęła trzecie miejsce.

Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim rozpoczęły się ostrym otwarciem i prowadzeniem Julii Multan od pierwszego okrążenia, które oddała jedynie na ostatnich 300 metrach biegu kończąc go na trzecim miejscu i zdobywając pierwszy w swej karierze medal Mistrzostw Polski.

– Gdy jednak zobaczyłem otwarcie Oli Płocińskiej i prowadzenie od samego początku, to złapałem się za głowę – wspomina Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja. – Niepotrzebnie jednak, bo Ola – z okrążenia na okrążenie – biegła coraz szybciej, a zawodniczki oglądały tylko jej plecy. Pomyślałem: to bieg w Piasecznie? Nie, to Mistrzostwa Polski i to my mieliśmy najlepszą Kondycję w tym dniu! – nie ukrywa radości trener.Ostatecznie Aleksandra Płocińska wywalczyła, w znakomitym stylu, dwa złote medale – na 4 km open oraz w kategorii U23. Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski dało Aleksandrze Płocińskiej prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Dublinie -Fingal 12 grudnia bieżącego roku.

Gratulujemy biegaczkom z Piaseczna i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: UMiG Piaseczno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię