Berkieta Mistrzem Polski!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znakomite wieści z okolic Poznania.

 

W zeszłym tygodniu, w miejscowości Sobota w powiecie poznańskim, trwały Halowe Mistrzostwa Polski do lat 12 w tenisie. Na zawodach pojawili się reprezentanci piaseczyńskiego klubu Tennis Pro Piaseczno, wśród których znajdował się jeden z faworytów mistrzostw, Tomasz Berkieta. Młody tenisista odniósł ogromny sukces.

W turnieju singlowym Tomek (obecny lider rankingu PZT) w pierwszej rundzie pokonał zawodnika z Poznania, wygrywając oba sety 6:1. W II rundzie jego przeciwnikiem okazał się być kolega z drużyny Grzegorz Zemła. Pojedynek był niezwykle wyrównany, ale ostatecznie górą był Berkieta (6:4 i 6:2). Następnie młody zawodnik wygrał starcie z tenisistą z Krakowa, a w półfinale spotkał się z będącym w bardzo dobrej formie tego dnia Mikołajem Czubakiem z Advantage Bielsko-Biała, gdzie wyniki 6:4 i 6:2 pozwoliły Berkiecie powalczyć o złoty medal. W meczu o pierwsze miejsce rywalem Tomka był jego partner z gry deblowej Jakub Jędrzejczak (Advantage Bielsko-Biała). W pierwszym secie Jędrzejczak wygrał 6:4, drugi zakończył się tym samym wynikiem, ale na korzyść Berkiety. O zwycięstwie zadecydował supertiebreak, w którym minimalnie lepszy okazał się Jakub Jędrzejczak (wynik: 12:10), co pozwoliło mu sięgnąć po tytuł.

Pierwsze miejsce na podium udało się z kolei wywalczyć w grze deblowej. Tutaj duet Berkieta-Jędrzejczak nie dał żadnych szans pozostałym uczestnikom turnieju. Pierwsze starcia zakończyły się wynikami: 6:0, 6:0 oraz 6:1, 6:2, w półfinale zaś chłopcy pokonali parę Mateusz Lange-Leon Zaorski. Finał przeciwko Marcinowi Andrzejczakowi oraz Hugonowi Kwaśniewskiemu ułożył się szczęśliwie dla zawodnika z Piaseczna. Po wyrównanym i emocjonującym pierwszym secie, wygranym 7:6, Tomek Berkieta wraz z Jakubem Jędrzejczakiem zagrali perfekcyjnie drugiego seta, wygrywając 6:0, dzięki czemu zdobyli tytuł Halowych Mistrzów Polski do lat 12 w grze deblowej 2018.

Gratulacje dla Mistrza Polski oraz pozostałych zawodników Tennis Pro Piaseczno (Grzegorz Zemła, Maciej Zarębski), którzy walczyli na zawodach. Na brawa zasługują również szkoleniowcy: Mario Trnovsky, Adam Laakel, Wojciech Lutkowski oraz Bolesław Szmyd.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama