„Bartek” z medalami

961

Tancerki formacji wywalczyły łącznie sześć krążków na prestiżowym ogólnopolskim turnieju.
W dniach 24-26 marca w gminie Białe Błota odbyła się osiemnasta już edycja Festiwalu Tańca o Puchar Kujaw i Pomorza połączona z Mistrzostwami Polski WADF. Przez trzy dni na parkietach tanecznej stolicy kraju o wygrane rywalizowało łącznie 2 443 tancerzy z całej Polski.
Festiwal rozpoczął się piątkiem w rytmach hip-hop, w sobotę zaś miały miejsce mistrzostwa Polski w stylach jazz dance, contemporary ballet i artistic show dance. Impreza zakończyła się w niedzielę, a zawodnicy tańczyli tego dnia disco dance i show. Drugiego dnia zawodów bardzo duży sukces odniosły tancerki Formacji Tanecznej „Bartek” z Góry Kalwarii.
Ich łączny dorobek na mistrzostwach Polski to dwa złote medale oraz cztery srebrne. Na pierwszym stopniu podium stanęły zawodniczki walczące o zwycięstwo w kategorii formacje 12-15 lat jazz oraz Zuzanna Falencik, której solowy taniec jazz urzekł jurorów. Ponadto tancerki formacji zajęły również drugie miejsce w kategorii modern, podobnie jak formacja dziewcząt powyżej 16 roku życia. Srebro zdobyły także zawodniczki biorące udział w rywalizacji mini formacji do lat 11 w tańcu modern oraz duet Zuzanna Krzyczkowska i Paulina Maziarek (12-15 lat modern).
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na silnie obsadzonym XII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę.