Badminton – sport dla wszystkich

0
628

Zawody organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przyciągają zarówno tych starszych, jak i młodszych pasjonatów badmintona.
Dnia 11 lutego w hali GOSiR w Konstancinie odbył się szósty turniej badmintona IX edycji Grand Prix Konstancina-Jeziorny. Jest to cykl turniejów przewidziany dla amatorów badmintona. Zawodnicy rywalizują w różnych kategoriach uwzględniających wiek, płeć oraz poziom zaawansowania. W ostatnich zawodach rywalizowało 69 osób pochodzących z różnych miejscowości między innymi z Garwolina, Piaseczna, Góry Kalwarii, Ząbek oraz oczywiście z Konstancina-Jeziorny. Najmłodszym uczestnikiem był 6-letni Ksawery Klucz.
– Wyjątkowo na turnieju pojawiło się wielu nowych zawodników, w większości studentów, którzy bardzo dobrze wypadli w rywalizacji z dotychczasowymi faworytami i liderami klasyfikacji generalnej – informuje instruktor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie Adam Grzegorzewski.
Poziom był niezwykle wysoki, zaciętej rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa. W kategorii dzieci w grach pojedynczych zwyciężyli: Lena Winek, Joachim Tracz, Oliwia, Winek i Michał Szempliński. W grze podwójnej triumfował zaś duet Kamil Kisiel i Ola Ciszewska. Wśród dorosłych na szczególne wyróżnienie zasłużyła mieszkająca w Konstancinie studentka Tamara Siemieniuk, której udało się odnieść zwycięstwa w singlu i deblu kobiet oraz w grze mieszanej. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.gosir-konstancin.pl. W trakcie zawodów rozlosowane zostały nagrody, a startujący mogli posilić się czymś smacznym.
– Przyjazne nastawienie zawodników sprawia, że turnieje mają rodzinną atmosferę, pomimo zaciętej rywalizacji – mówi instruktor.
Po sześciu turniejach w klasyfikacji generalnej w grze pojedynczej prowadzą: Lena i Oliwia Winek, Jan Goraj, Kamil Kisiel, Weronika Kłos, Maciej Rukat (szkoła podstawowa, gimnazjum) oraz Elżbieta Ciszewska, Katarzyna Wilk, Dawid Maron, Michał Such i Zbigniew Kisiel (dorośli). W grze podwójnej na czele rywalizacji znajdują się: Kamil Kisiel i Ola Ciszewska, Weronika Kłos i Emilia Łopacińska, Beata Kowalczyk i Elżbieta Ciszewska, Dorota Gołębiewska i Katarzyna Wilk, Marcin Kaniewski i Kacper Michalski, a także Michał Such i Grzegorz Such. W kategorii mieszanej wygrywają Tamara Siemieniuk z Dawidem Maronem oraz Piotr Strzeżek i Joanna Glosek. Następny turniej odbędzie się w sobotę 25 marca.
GOSiR Konstancin poza turniejami stwarza również możliwość nauki bądź udoskonalenia swoich umiejętności. Zajęcia z badmintona, które prowadzi Adam Grzegorzewski cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród tych starszych, jak i najmłodszych pasjonatów badmintona. Obecnie uczestniczy w nich ponad 100 badmintonistów.
– Badminton potrafi zafascynować i dać wiele radości. To sport dla wszystkich! – podsumowuje Adam Grzegorzewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię