Awans do Ekstraligi

691

W decydującym meczu gracze Kosy pokonali MKS Piaseczno.

Klub MUKS Kosa Konstancin, założony w czerwcu 2001 roku z inicjatywy byłego wybitnego reprezentanta Polski Romana Koseckiego, jest znany z wysokiego poziomu szkolenia młodzieży w piłce nożnej. W ostatnim tygodniu kolejnym tego dowodem był rezultat osiągnięty przez drużynę z rocznika 2006, która może mówić o dużym sukcesie.

Piłkarze Kosy, którzy aktualnie występują w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej, od początku sezonu prezentują równą formę. Już w 1. kolejce wysoko pokonali 4:0 Deltę Warszawa, następnie ograli 3:0 na wyjeździe graczy z Radomia, tym samym wynikiem zwyciężyli z Żyrardowianką Żyrardów, a na początku września rozprawili się 2:0 ze Zniczem II Pruszków. Po remisie z Piasecznem 1:1, Kosa rozgromiła Proch Pionki aż 12:1 i Energię Kozienice 7:0. Zespół szedł jak burza: 5:0 z Deltą, 10:0 z UKS-em Młodzik-18 Radom i kolejne zwycięstwo z Żyrardowem, tym razem 2:1. 20 października zawodnicy trenera Tomasza Citkowicza zremisowali 1:1 ze Zniczem i ich myśli skupiły się na kolejnym, najważniejszym starciu w sezonie.

Triumf nad Piasecznem

W 12. kolejce ligowej na boisku przy ulicy Bielawskiej w  Konstancinie-Jeziornie Kosa zmierzyła się z MKS Piaseczno. Stawką meczu był awans do Ekstraligi, czyli rozgrywek, w których można spotkać takie kluby, jak Legia Warszawa, Wisła Płock czy UKS Varsovia. Reprezentanci Kosy stanęli na wysokości zadania i szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Wiktora Ziółkowskiego, który nieco później podwyższył wynik na 2:0. Piaseczno zdobyło gola kontaktowego, ale kolejne bramki padały już tylko dla gospodarzy – trzy gole Oskara Siwkowskiego i jeden Jakuba Trocila. Po wygranej 6:1 Kosa zapewniła sobie awans.

W ostatnich dwóch kolejkach Kosa zmierzy się z Prochem Pionki oraz Energią Kozienice. Na ten moment bilans bramkowy zespołu wynosi 56:5, co świadczy o znakomitej grze defensywnej ekipy Kosy i dobrej skuteczności. Zerkając na tabelę, można dojść do wniosku, że bilans ten może się tylko jeszcze poprawić, ponieważ przyszli rywale nie są w najwyższej dyspozycji.

Zespół wychowankami stoi

Na koniec warto dodać, że zespół rocznika 2006 opiera się głównie na wychowankach. Od początku istnienia rocznika w rozgrywkach ligowych wystąpiło jedynie 30 zawodników. Obecnie w kadrze znajduje się 20 graczy, z czego 15 młodych piłkarzy to wychowankowie klubu. W 12 rozegranych w tym sezonie kolejkach w pierwszym składzie wychodziło na boisko średnio 9 wychowanków. W Ekstralidze aktualnie gra z kolei 4 zawodników, którzy zaczynali swoją przygodę z piłką w Kosie Konstancin 2006.