200 zawodników na basenie

0
391

Rekordową frekwencję zanotowały 14. Mistrzostwa Góry Kalwarii w sprincie. W zawodach wzięło udział ponad 200 pływaków i pływaczek.

Na basenie w Górze Kalwarii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Góry Kalwarii w sprincie pływackim ZIMA-2018. Organizatorami 14. edycji był miejscowy klub UKS Skalar oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– W rywalizacji na 50 metrów, w kilku stylach, uczestniczyli nie tylko reprezentanci miejscowego UKS Skalar. Na naszej pływalni 8 grudnia ścigali się też członkowie klubów grójeckich i warszawskich oraz spora grupa gości z południowego Mazowsza (Garwolin, Miętne, Radom, Pionki) – informuje Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Medale i dyplomy wręczyli Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii oraz Jan Rokita, przewodniczący Rady Miejskiej.
– Chociaż nie każdy wróci do domu z nagrodą, to wszyscy jesteście zwycięzcami, bo aktywnie spędzacie czas – powiedział do zawodników Arkadiusz Strzyżewski.

Zawodnik UKS Skalar 12-letni Kacper Dubiniak z Cendrowic otrzymał od klubu pamiątkową tabliczkę z okazji tegorocznego dwukrotnego pobicia rekordu Polski na 100 m stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej. Również Krzysztof Rychlewski, były prezes UKS Skalar, otrzymał pamiątkową tabliczkę, czym uhonorowano jego 12-letnią prezesurę. Obecnie prezesem klubu jest Marzena Trzaska.