1. Górski Bieg Zająca

194

Podczas Święta Góry Kalwarii, w sobotę, odbył się 1. Górski Bieg Zająca. Jego ideą było zaangażowanie zdrowych biegaczy w start osób z niepełnosprawnościami.

– Stworzyliśmy formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej bezpłatne wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem – „Zającem”. Tym samym każda osoba chora i niepełnosprawna (również na wózku inwalidzkim) może wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza, który podczas całej trasy biegu opiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km – opowiadają o idei Biegów Zająca organizatorzy, czyli Fundacja Active Life.

Jednym z wolontariuszy w Górskim Biegu Zająca był burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski. Na dystansie 10 km pobiegło aż 90 uczestników.

Gratulujemy osobom niepełnosprawnym, które przebiegły dystans 2 kilometrów, wolontariuszom oraz wszystkim uczestnikom. Zwłaszcza, że sobotni upał sprzyjał wyłącznie leżeniu w cieniu nad wodą.

Zdjęcia: UMiG Góra Kalwaria