Zwycięska fontanna

0
553

Zgodnie z przewidywaniami w głosowaniu na projekty do budżetu obywatelskiego zwyciężył projekt modyfikacji przebudowy rynku miasta.
Głosowanie na projekty trwało od 1 do 15 października. Czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Oddano łącznie 727 głosów, wśród których 187 było nieważnych.
Najwięcej głosów otrzymał projekt o nazwie „Modyfikacja koncepcji przebudowy rynku miasta w celu uwzględnienia budowy fontanny na placu miejskim w centrum Góry Kalwarii”. Na fontannę zagłosowało 237 osób, a drugie miejsce zajęła propozycja rewaloryzacji źródełka św. Antoniego, którą poparło 189 mieszkańców. Zwycięski projekt zakłada modyfikację koncepcji sporządzonej przez firmę RYSY Rafał Sieraczyński z roku 2013 w sposób umożliwiający uwzględnienie fontanny. Pomysłodawcy – Stowarzyszenie Nowa Kalwaria – zwrócili również uwagę między innymi na potrzebę wprowadzenia trawników i zakrzewień oraz ograniczenia ruchu samochodowego wokół rynku. Koszt przygotowania nowego dokumentu powinien wynieść 70 tysięcy złotych.
– Dzięki wdrożeniu projektu rynek Góry Kalwarii, przez swoją unikalną, a zarazem funkcjonalną koncepcję, będzie wyróżniał nasze miasto na tle okolicznych miejscowości oraz stanie się magnesem dla turystów – czytamy we wniosku.
– Robiliśmy, co mogliśmy, aby zachęcić do naszego projektu mieszkańców Góry Kalwarii. Widać projekt się spodobał. Mieszkańcy ocenili go najlepiej ze wszystkich. Ubiegłoroczna skarpa, z którą także wygraliśmy (i w 2015, i 2016 roku) wydaje się, że była projektem jeszcze bardziej pożądanym i oczekiwanym przez mieszkańców. Stąd większe zainteresowanie. Mimo wszystko się cieszę, że jako grupa obywatelska (Stowarzyszenie Nowa Kalwaria) potrafimy wsłuchać się w oczekiwania naszych mieszkańców – powiedział nam prezes Stowarzyszenia Nowa Kalwaria i Wicestarosta Powiatu Piaseczyńskiego Arkadiusz Strzyżewski.
Konsultacje z mieszkańcami w sprawie rynku i fontanny zapewne odbędą się na początku 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię