Źródełko się zmieni

0
378

Prace powinny potrwać nie dłużej niż do końca listopada tego roku.
Zgodnie z zapowiedziami gmina ogłosiła przetarg nieograniczony na rewaloryzację źródełka św. Antoniego w Górze Kalwarii. Przez lata mieszkańcy mogli w upalne dni ugasić swe pragnienie, spożywając z niego wodę. Jak pisaliśmy jednak we wrześniu, wstępne badania wody wykazały w niej niewielkie ilości bakterii coli. Mieszkańcy postanowili zająć się tym ciekawym miejscem i złożyli projekt do budżetu obywatelskiego 2017. W głosowaniu źródełko zajęło drugie miejsce z łączną liczbą 189 głosów.
W planach jest odbudowa ujęcia wody – stanie się ona zdatna do picia – oraz utwardzenie terenu i zagospodarowanie miejsca wypoczynku. Pojawią się ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Posadzone zostaną drzewa i krzewy.
Dzięki rewaloryzacji zmęczeni spacerami mieszkańcy czy też rowerzyści odpoczną sobie w komfortowych warunkach, czerpiąc, jak kiedyś, czystą wodę ze źródełka. Zgodnie z planem zamówień publicznych na 2017 rok szacunkowy koszt rewaloryzacji wynosi blisko 263 tysiące złotych netto. Inwestycja powinna zostać ukończona nie dłużej niż do końca listopada tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię