Zniżki dla seniorów

0
292

Gmina przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.
W styczniu na stronie biuletynu informacji publicznej Konstancina-Jeziorny pojawił się projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Konstancińskiej Karty Seniora”. Burmistrz wycofał jednak uchwałę, ponieważ w gminie zostanie wprowadzona edycja ogólnopolska.
W zeszłym miesiącu doszło do spotkania przedstawicieli „Głosu Seniora” oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora z Konstancińską Radą Seniorów, burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem i częścią radnych. Na spotkaniu poruszono takie tematy, jak aktywizacja seniorów czy działania pro-senioralne, po czym ogólnopolski magazyn poinformował, iż Konstancin stał się kolejnym miastem partnerskim programu.
Na najbliższej sesji rady miejskiej 29 marca radni zagłosują nad przystąpieniem gminy do programu „Ogólnopolska Karta Seniora – edycja Konstancin-Jeziorna”. Skierowany jest on do mieszkańców gminy, którzy ukończyli 60 rok życia i obejmuje system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień wprowadzonych przez gminne jednostki organizacyjne, firmy prywatne oraz ogólnopolskich partnerów karty seniora.
– Nasilający się proces demograficznego starzenia się ludności stawia przed administracją samorządową nowe zadania związane z prowadzeniem takiej polityki społecznej, której celem będzie wsparcie osób w wieku senioralnym. Jednym z proponowanych działań jest przystąpienie – na wniosek Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Konstancin –Jeziorna do programu organizowanego przez Stowarzyszenie MANKO z Krakowa – widnieje w uzasadnieniu uchwały. – Obecnie partnerami „Ogólnopolskiej Karty Seniora” jest ponad 700 firm i podmiotów, wśród których są między innymi: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kulturalne, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie i salony optyczne – czytamy dalej.
Wyrobienie karty jest bezpłatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię